З настанням осені почастішали випадки спалювання листя, сухостою та сміття. З огляду на це правоохоронці вирішили нагадати, що за такі дії передбачена адміністративна відповідальність. Як передає місцевий портал “Акцент”, про це заявили в пресслужбі Патрульної поліції Запорізької області.
Стаття 77-1 КУпАП (самовільне випалювання рослинності або її залишків) передбачає штраф від 3060 до 6120 грн, посадовим особам – від 15 300 до 21 420 грн. За статтею 152 КУпАП (порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів) передбачено грошове стягнення в розмірі від 340 до 1360 грн, для посадових осіб – від 850 до 1700 грн.
Крім цього, згідно зі статтею 245 ККУ, знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу може потягнути за собою й кримінальну відповідальність. Свідомі громадяни мають пам’ятати про декілька простих фактів, які кажуть самі за себе:
- земляний родючий покрив, на якому спалюють траву, відновлюється лише через 5-6 років;
- під час горіння в повітря вивільняються діоксини, які є дуже шкідливими для здоров’я людини;
- їдкий дим згубно впливає на дихальні шляхи, підвищує рівень цукру в крові, спричиняє головний біль та може провокувати виникнення онкологічних захворювань;
- у вогні гинуть не тільки мікроорганізми, а й тварини, що живуть у сухій траві або на поверхні ґрунту.
В поліції також нагадали про компостування – безпечну та корисну альтернативу спалюванню. За допомогою цього процесу сухостій можна не палити, а використати, в перспективі отримавши органічне добриво та навіть ґрунт. Людина, яка компостує, позбавиться більшості органічних решток і натомість отримає поживний ґрунт для квітів чи городини.