Червоний промінь

Кушугумській громаді встановили станцію моніторингу якості повітря

У Кушугумській громаді Запорізького району встановили метеостанцію громадського моніторингу повітря. Її надали у межах міжнародного проєкту “Чисте повітря для України”, який впроваджує чеська громадська організація “Арніка”. Завдяки цій станції кожен мешканець громади зможе зайти через посилання, яке розміщене на офіційних сторінках громади, та промоніторити ситуацію з повітрям на території громади.

За словами екоактивістки Тетяни Ярмохіної, з Кушугумською громадою підписано меморандум про співпрацю і надано метеостанцію: 

“В громаді немає такого навантаження повітря, як у нас в Запоріжжі. Але тут є момент спалювання. Спалювання листя, трави. І мешканці громади будуть бачити, якщо вони будуть робити такі дії, самі будуть погіршувати якість повітря, яким дихають. Це нова сучасна станція і вона ще вимірює рівень радіації”.

Володимир Сосуновський, голова Кушугумської селищної ради, каже, що встановлення станції моніторингу повітня є дуже актуальним для громади:

“У 2022 році нам видавали пігулки для йодування, тому що на протилежному боці від нас Енергодарська станція, тому є небезпека. Думаю, що станція дасть можливість самим перевірити інформацію. Це результативно буде для роботи, співпраці, розуміння того, що сьогодні відбувається на території громади”.

Станцію Громадського моніторингу повітря “Чисте повітря для України”встановлено селищі Балабине Кушугумської громади.

Підключитись до неї можна через @ecocity_smog_alarm_bot – телеграм бот , на якому кожен житель громади зможе дізнаватись про якість повітря та радіаційну, хімічну небезпеку.