Червоний промінь

Стрічка про донецьке подружжя перемогла на кінофестивалі в Ірландії

Світ має пам’ятати про звірячі злочини РФ, які вона коїть на території України. І їх не лише фіксують правоохоронці, а й відтворюють в об’єктивах кінокамер. Художній фільм “Клондайк” режисерки Марини Ер Горбач здобув нагороду за найкращий повнометражний фільм на ірландському кінофестивалі Dingle Distillery International Film. Успіхом українського кіномейкера поділася пресслужба Державного агентства з питань кіно у Facebook, передає “Укрінформ”.

Сюжет стрічки розповідає про молоде подружжя Ірку та Толіка, котрі готуються стати батьками. Попри постійні сварки, чоловік і брат дружини прагнуть одного – евакуювати вагітну жінку. Та вона відмовляється їхати, навіть коли село захоплюють озброєні угруповання. Тим часом у небі над ними збивають цивільний літак. Мова про сумнозвісний пасажирський Boeing 777, який загинув від рук російський військових, неподалік Торезу на Донеччині. В катастрофі померло 298 людей, 283 з яких – пасажири.

Журі конкурсу високо оцінило старання Ер Горбач. На думку суддів, художній фільм “створює захоплююче бачення пекла на Землі, наповнене дуже знайомими деталями, інтимне за своїм масштабом, але переконливе здатністю передати дезорієнтацію та рішучість чоловіка й вагітної дружини, змушених протистояти назріваючій війні”.

До слова, це четверта повнометражна робота режисерки, для якої вона також написала сценарій. В Держкіно нагадали, що раніше Марина Ер Горбач зняла стрічки “Омар і ми”, “Люби мене”, “Гарчання чорних псів”. Водночас головну роль виконала українська акторка – володарка Премії кінокритиків “Кіноколо” Оксана Черкашина. Долучилися також Сергій Шадрін і Олег Щербина.