З 18 по 20 жовтня Запоріжжя вперше в своїй історії прийматиме міжнародний фестиваль сучасного мистецтва GOGOLFEST POKROVA.
Театральна складова фестивалю виглядає так:
Місто Марії,
Документальна вистава, в якій поєднуються різні медіуми – текст, музика, візуальні образи. Вистава, драматургічна основа якої складається зі щоденників сестер Гречкіних із Маріуполя й уривків інтервʼю з ними, а музичне полотно поєднує різні фрагменти звуковими хвилями саксофона, ударних та електроніки.
У виставі також звучать традиційні пісні Донеччини, а візуальний ряд поєднує документальні відео героїнь, відео з Маріуполя, графічні елементи та фрагменти новин.
Урок Фауста
Перформанс-інсталяція від Катерини Беслик, яка працює на межі моди та мистецтва. Моновистава за мотивами І. В. Ґете, в якій актор і перформер Євген Баль розкриває глибину легенди про Фауста через власну призму. Ще підлітком прочитавши цей твір, Євген зазнав змін, що визначили його творчий шлях. Тепер він розповідає історію різних іпостасей Фауста: реальної людини, легенди, героя та самого твору.
Євген перевтілюється в десятки персонажів: від Фауста і Мефістофеля до Маргарити та Гелени Прекрасної. Легенда про спрагу знань і угоду з дияволом отримує свіже, оригінальне прочитання, доповнене іронічними коментарями та відступами актора.
Серце матері
Сонячний народ
19 Жовтня, 19:00
Музичний театр за поезією Миколи Вінграновського та прозою Тараса Прохаська.Від дуету Mariia&Magdalyna та композиторки Христини Кірік.
Про побутові, зрозумілі всім речі і про космос, про ідею народу, про вічне. Усвідомлення, що ми – створіння, які живуть на одній планеті та шукають любові, дихають одним повітрям і п’ють воду з однієї ріки. І що ми все ще є. І що ми можемо бути дійсно «МИ».
В створенні вистави мисткині переосмислювали стихії і їхню присутність в нашому житті, в нас самих, їхню важливість.
Як то сталось, що все склалось?
Інтерактивна хореографічна вистава від Запорізького театру танцю, в якій глядачі стають активними учасниками творення мистецтва. Авторка ідеї та режисерка Тетяна Тізенберг разом із танцівниками пропонують глядачам створювати свої власні сенси та бачення під час вистави.
Вистава-конструктор, що складається з 10 автономних фрагментів. Кожен глядач отримує путівник, що допомагає скласти особистий маршрут і вивчити різні фрагменти вистави. Постановка зміщує традиційні ролі артиста та глядача, пропонуючи новий формат дослідження історій через танець, музику та взаємодію зі світлом і простором.
Максим Кривцов. Поет із позивним «Далі»
Документальна постановка театру “Мотлох”, присвячена пам’яті поета і військового Максима Кривцова. У виставі поєднуються реальні історії, спогади побратимів і вірші самого Максима, які він публікував у соцмережах.
Вистава не просто вшановує пам’ять загиблого поета, але й нагадує про незламність людського духу навіть у найскладніші моменти війни. Через поезію, спогади та фотографії глядачі занурюються у внутрішній світ Максима, пізнаючи його не тільки як воїна, а й як творчу людину, чий талант залишив яскравий слід навіть після його трагічної загибелі.
Цей перформанс закликає задуматися над тими, кого ми втрачаємо у війні, і водночас залишає простір для роздумів про творчість, що не вмирає.
Гра. Пам’ять майбутнього
Перформативна постановка від української хореографки та режисерки Кристини Шишкарьової.
На сцені ви побачите їх більше 100 тисяч штук. Кожен гудзик – людське життя, знищене радянською тоталітарною машиною. Скільки обірваних доль, скільки не написаних книг, картин, симфоній, скільки не зіграних ролей, не поставлених пʼєс, ненароджених дітей! Ми подивимося на ці історії зовсім під іншим кутом. А що якщо Бог не з машини, а це звичайна дитина, якій самотньо, нудно і страшно і «гра в ґудзики» єдина її розвага?
Музику для вистави та візуальні рішення створив відомий в мистецьких колах Богдан Кутєпов, що максимально передав відчуття химерної гри, в яку з людьми грають доля і смерть.
За інформацією https://za.gogolfest.org/theaterprogram