Червоний промінь

Фінансування “тисячі Зеленського” в бюджеті-2022 збільшено до 8 млрд

Президент Володимир Зеленський підписав закон про внесення змін до закону про держбюджет-2021 (законопроєкт №6297), яким виділяється 8 млрд грн на надання допомоги у рамках програми “єПідтримка”. Про це повідомляється на сайті Ради.

На сторінці законопроєкту №6297 йдеться, що 7 грудня закон підписав голова Верховної Ради, а 8-го – президент. Закон передбачає збільшення доходів і видатків держбюджету на 10,2 млрд грн (надходження по загальному фонду держбюджету від ПДВ з ввезених на митну територію України товарів). 8 млрд грн з цієї суми виділено Міністерству економіки за бюджетною програмою “Надання допомоги в рамках програми «єПідтримка»”.

За цією програмою обсяг видатків збільшили на 5 млрд грн (у 1 читанні йшлося не про 8, а про 3 млрд грн). Уряду доручили затвердити порядок надання допомоги в рамках програми “єПідтримка”, її розмір та вимоги до суб’єктів. А також – прийняти у триденний строк з дня набрання чинності закону нормативно-правові акти, необхідні для його реалізації.

Із зазначених 10,2 млрд грн 2,2 млрд грн передбачено на збільшення видатків загального фонду за програмою “Заходи, пов’язані з боротьбою з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками”.