Червоний промінь

“10-10-10”: система оподаткування в Україні радикально зміниться

Влада готує радикальну податкову реформу під назвою “10-10-10”. Вона включатиме в себе 10% податку на прибуток, 10% ПДФО (податку на доходи фізичних осіб) та 10% ПДВ. Єдиний соціальний внесок та воєнний збір у розмірі 3% при цьому збираються скасувати. Про це повідомив заступник голови ОП Ростислав Шурма, передає “Акцент”.

Натомість передбачається скасування усіх пільг та посилення відповідальності за порушення податкового законодавства. За словами Шурми, ініціатива не є унікальною, зокрема, у США відповідальність за порушення податкового законодавства є чи не найбільшою серед усіх можливих правопорушень. “Водночас ми хочемо створити модель, яка дасть змогу Україні бути конкурентною з податкової точки зору, зокрема й для глобального бізнесу. На жаль, ми поки не дійшли консенсусу в цьому питанні, але сподіваюся, протягом найближчих місяців – пів року зможемо ухвалити нову податкову модель”, – додав він.

Швидшому впровадженню податкової моделі наразі заважає невизначеність із надходженнями до бюджету в найближчий рік, вважає заступник очільника Офісу Президента. Він підкреслив, що наразі бюджет незбалансований – за рахунок власних доходів Україна закриває 30% своїх потреб.