Червоний промінь

Уряд починає виплачувати допомогу постраждалим фермерам з 1 вересня

Затверджено порядок використання фінансової допомоги фермерам, які постраждали від військової агресії РФ. Про це повідомила пресслужба Мінагрополітики. Кабінет міністрів на засіданні у вівторок, 16 серпня, ухвалив критерії надання коштів аграріям. Загальна сума програми складає 1,5 млрд грн, вона фінансується за рахунок бюджетної підтримки Європейського Союзу.

Претендувати на допомогу можуть агровиробники, які обробляють від 1 до 120 га сільськогосподарських угідь або які утримують від 3 до 100 корів. Безповоротна допомога в розмірі 3100 грн виплачуватиметься за один гектар сільськогосподарських угідь (але не більше 372 000 грн), а також 5300 грн – за вирощену дійну корову (але не більше 530 000 грн). Отримати допомогу можна тільки за одним із напрямків.

“Держава спрямує 1,5 млрд грн на підтримку фермерів і сільгоспвиробників. Максимальна бюджетна дотація для власників сільгоспугідь буде складати 372 000 грн, максимальна дотація для одного підприємства на утримання корів – 530 000 грн. Тобто, ми продовжуємо політику підтримки малих і середніх фермерів”, – прокоментував рішення уряду прем’єр Денис Шмигаль.

Подати заявку можна буде з 1 вересня 2022 року. Гроші виплачуватимуть через Український державний фонд підтримки ФГ фермерським господарствам й іншим виробникам, які зареєструвалися у Державному аграрному реєстрі.