Червоний промінь

Посівна-2024: запорізькі фермери сіють ярі зернові

В Україні засіяно вже понад 2 млн гектарів ярих зернових і зернобобових, повідомили у п’ятницю 19 квітня в Мінагрополітики.

“На контрольованій Україною території вже засіяно 2 млн 053,4 тис. га зернових та зернобобових культур”, – вказали у міністерстві.

З них, як повідомляється, зокрема:

  • кукурудзи – 748,7 тис. га;
  • ячменю – 741,5 тис. га;
  • пшениці – 204,7 тис. га;
  • гороху – 157 тис. га;
  • вівса – 136,6 тис. га.

За минулий тиждень аграрії, як вказано, посіяли 792,6 тис. га зернових та зернобобових культур.  

Соняшника посіяно на 1 395,9 тис. га.,  цукрових буряків – на 223,7 тис. га. На Вінниччині, Полтавщині, Хмельниччині та Чернігівщині сівбу ранніх зернових та цукрових буряків завершено.

Аграрії 15 областей сіють сою, вже посіяно 116,3 тис. га.  На Київщині, Миколаївщині, Одещині, Хмельниччині, Херсонщині і Чернігівщині розпочали сівбу гречки та проса. 

——————

Фермери Запорізької області посіяли 10 тисяч га ранніх зернових культур: ярої пшениці, гороху, вівса, – повідомляє Запорізька обласна військова адміністрація.

Паралельно готують ґрунт для посіву майже 125 тисяч гектарів кукурудзи та соняшнику. Цьогоріч погодні умови сприяли початку посівної раніше звичних строків.

Восени минулого року аграрії посіяли 116 тисяч озимих зернових культур, з яких матимемо понад 190 тисяч тонн продовольчої пшениці.

Цього достатньо, аби забезпечити хлібом всю Запорізьку область та навіть реалізувати продукцію за межі регіону, – впевнені в ЗОВА.

Між тим, фермери зізнаються: бракує людей, які мають навички роботи з сучасною технікою. Для розвʼязання проблеми  долучають навчальні заклади – торік вже випустили 300 спеціалістів, які готові стати до роботи.