Червоний промінь

Агробізнес переорієнтується на олійні культури – Мінагрополітики

В умовах війни з Росією український агробізнес переорієнтується, дедалі більше роблячи ставку на олійні культури. Аграрії обирають їх як альтернативу зерновим, адже поки що незрозуміло, як надалі діятиме “зернова угода”, укладена в липні за посередництва ООН та Туреччини. Про це сказав перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький, повідомила німецька газета DW. Фермери все більше сіють ріпак, соняшник та сою.
 
Цього року можна було б посіяти мільйон гектарів ріпаку, каже чиновник. Це площа, яка, незважаючи на окупацію частини країни, приблизно відповідатиме торішній. “Ріпак вже посіяний на 70% площі – це свідчить про те, що фермери загалом сіють олійні культури”, – наголосив Висоцький. З огляду на це стати в нагоді може трубопровод, який транспортуватиме олію з України до Польщі. Дві країни підписали меморандум про його прокладання нещодавно. Він має запрацювати вже наступного року.
 
Труба на експорт олії буде затребувана і після війни, оскільки Україна є і залишиться світовим лідером з експорту олії. “Це довгостроковий проєкт, який змінить ринок. Ідея полягає в експорті олії з польських портів до третіх країн. Планова потужність – до 2 млн тонн олії на рік”, – додав перший заступник міністра.
 
Станом на 9 вересня в Україні було зібрано 392 тис. тонн соняшникового насіння при врожайності 15,6 ц/га з 251,4 тис. га (5% посівних площ).