“З полону звільнили ще 130 українців. Це результат роботи Об’єднаного центру з координації пошуку та звільнення військовополонених, який виконав рішення Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими. Життя кожного українця – найвища цінність! Працюємо над тим, аби виконати доручення Президента України і повернути з полону кожного українця!”- – повідомляє СБУ. Великий обмін відбувався протягом останніх днів перед Великоднем у декілька етапів. Військові, прикордонники, нацгвардійці, моряки, співробітники ДССТ… Рядові і сержанти, які потрапляли в полон на Бахмутському, Соледарському, Запорізькому, Херсонському напрямках…З початку повномасштабного вторгнення Росії і до кінця березня Україні вдалося повернути додому 1993 українців, які були у полоні окупантів. Однак процес обміну полоненими ускладнює російська сторона. Ворог не погоджується на проведення масштабного обміну за принципом “усіх на всіх” та зриває процес обміну полоненими. 10 квітня відбувся попередній обмін полоненими.
Експерти вважають, що в російському полоні може перебувати до 7-8 тисяч військовополонених. Тільки захисників Маріуполя — близько 2500 тисяч. З них «азовців» приблизно 700. З цивільними складніше. За даними Міністерства інтеграції, їх десь 950 осіб. Але насправді їх в кілька разів більше.
Обмін полоненими — це справа державного рівня. Всі перемовини та реєстри веде лише держава. Це тривалий та нелегкий процес.