Червоний промінь

Куріння в громадських місцях відтепер заборонено – що загрожує порушникам?

Відсьогодні, 11 липня, куріння в громадських місцях заборонено. Про це нагадав Голова Комітету ВР з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.  Закон № 1978-IX “Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну” ВРУ ухвалила ще в грудні минулого року.

Так, заборона стосується усіх способів паління: звичайних цигарок, електронних сигарет, пристроїв для нагрівання, кальянів та трав’яних виробів. Зокрема, не можна палити і в закладах громадського харчування – там більше немає зон або приміщень для куріння. За порушення Закону для громадянина передбачено штраф 51-350 грн, для закладів він становитиме 3-15 тис. грн.

Також документ запроваджує ще декілька табу. “Вводимо заборону на продаж тютюнових виробів, предметів, пов’язаних з їхнім вживанням, трав’яних виробів для куріння, електронних сигарет, заправних контейнерів, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їхнього згоряння особам, які не досягли 18 років. Збільшуються штрафи за продаж неповнолітнім тютюнових виробів, електронних сигарет та рідин до них у розмірі 1020 грн, а в разі повторного порушення протягом року – 10 200 грн”, – розповів Радуцький. Голова Комітету відзначив, що даний Закон наближає Україну до європейського законодавства., адже так виконуються вимоги Директиви 2014/40/ЄС та Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну.