Червоний промінь

Компанії Ахметова виходять з медіабізнесу

У понеділок, 11 липня, український мільярдер Рінат Ахметов зробив гучну заяву. Він сказав, що змушений вивести свою інвесткомпанію SCM з медійного бізнесу, цього тижня Медіа Група Україна відмовиться на користь держави від усіх ефірних і супутникових телевізійних ліцензій своїх каналів, ліцензій друкованих медіа в Україні. Також припиниться діяльність онлайн-медіа самої МГУ. Заява Ахметова оприлюднена на сайті SCM.

Вказано, що вже цього тижня Медіа Група Україна відмовиться на користь держави від усіх ефірних і супутникових телевізійних ліцензій каналів і від ліцензій друкованих медіа в Україні. За словами Ахметова, рішення продиктоване набранням чинності законом “Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів)”. Головна причина, чому SCM відмовляється від ліцензій саме на користь держави – в тому, що шестимісячний термін, визначений законом для продажу медіаактивів, ап також російська агресія проти України не дають можливості SCM продати медіабізнес на ринкових умовах.


У Медіа Групу Україна входять: національний ефірний телеканал “Україна”; розважальний молодіжний телеканал НЛО TV; тематичний телеканал “Індиго TV”; тематичні телеканали “Футбол 1/2/3”, представлені також і в HD-версії; загальнонаціональний інформаційний телеканал “Україна 24”; регіональний “34 телеканал”; оператор супутникового мовлення Xtra TV; ОТТ-платформа OLL.TV; міжнародні канали Ukraine 1, Ukriane 2, NLO TV 2; продакшн-компанії “Теле Про”, “Допоможемо ТБ”; медіа-агентство повного циклу “Медіа Партнерство Баінг”; сайт segodnya.ua; кросплатформений проект Vogue UA.