Червоний промінь

Які електроприлади “тягнуть” із вас гроші навіть уночі: їх краще вимикати з розетки

Видання Sante Plusmag розповідає, які прилади продовжують їсти багато електрики навіть у режимі очікування. Хоча завжди вважалося, що у вимкненому стані вони нічого не споживають. Таке “приховане” споживання пов’язане виключно з наявністю трансформатора, який, у свою чергу, залишається в роботі навіть у вимкненому стані, перетворюючи змінний струм на постійний.

Не варто поспішати відключати на ніч усі електроприлади, тому що паралельно потрібно думати про безпеку пристроїв та вашого житла. Наприклад, пральні або посудомийні машини в режимі очікування займаються виявленням витоку води. Тому якщо їх відключити, можна не одразу помітити, як у вас на кухні чи у ванній кімнаті зібралося багато води на підлозі.

Бойлери, холодильники та морозильники – це ті пристрої, які рекомендують вимкнути, якщо вас довго не буде вдома. На ніч такими приладами є мікрохвильові печі, тостери, електрочайники, блендери та багато іншого з кухонної техніки. Також комп’ютери, ноутбуки, заряджання. Це впливає на роботу акумуляторів.

А тепер на прикладі…

ТБ у вимкненому стані споживають 1 кВт/год на місяць; комп’ютери – 3,6 кВт/год на місяць. Цього можна не помітити, але за рік загальне споживання побутових приладів у режимі сну може досягти 350-400 кВт/год на рік.