Червоний промінь

Військовий облік жінок офіційно відклали на рік

Міністерство оборони відтермінувало взяття жінок на військових облік до 1 жовтня 2023 року. Указ підписав глава відомства Олексій Резніков вчора, 6 вересня, повідомила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр в Telegram. Також МОУ вже направило свої пропозиції до законопроєкту “Про внесення змін до статті 1 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу»”, які передбачають, що взяття на військовий облік жінок носить тільки добровільний характер.

Розуміючи, що законотворчий процес є тривалим, паралельно Міноборони, в межах повноважень, підготувало наказ, яким вчергове відтермінувало строки взяття жінок відповідних професій/спеціальностей на військовий облік ще на рік – до 1 жовтня 2023 року, заявила Маляр. Водночас вона підкреслила, що жодних заборон на виїзд жінкам за кордон з 1 жовтня немає, адже “хтось у сім’ї має бути виїзним”.

Міноборони може лише відтермінувати строки обов’язкової постановку жінок відповідних професій/спеціальностей на військовий облік. Ця норма регулюється саме законом. За цей час парламентарі зможуть на законодавчому рівні встановити, що облік жінок є виключно добровільним, пояснила Маляр. Наразі з цього питання триває активна робота в комітеті Верховної Ради.  Після прийняття відповідних змін до законодавства відтерміновувати строки окремими наказами більше не будуть.

Посадовиця також додала, що Генштаб ЗСУ не бачить гострої потреби збільшувати кількість жінок на військовому обліку.