Червоний промінь

Уряд починає перевіряти переселенців. Деяких позбавлять виплат

Внутрішніх переселенців почнуть позбавляти грошових виплат. Відповідне рішення прийняло Міністерство соціальної політики України, заявила очільниця відомства Оксана Жолнович під час телемарафону. Вона розповіла, що до такого кроку Мінсоцполітики змусили випадки шахрайства, а також уточнила, кому саме з ВПО державні кошти більше не дістануться.

Так, в Україні через обмежене фінансування відтепер здійснюватимуться перевірки внутрішніх переселенців. За словами міністра, так вирішили робити через шахраїв: нерідко буває, коли люди приїжджають до іншого регіону, оформляють статус ВПО та повертаються додому. Перевірками займатиметься Національна соціальна сервісна служба, адже саме вона є органом, який контролює всі соціальні виплати. “Нацсоцслужба переконуватиметься, чи справді людина, яка декларує, що вона внутрішньо переміщена, користується цим статусом, чи справді вона там проживає, чи справді кошти витрачаються на те, на що вони задекларовані. Тільки з цих міркувань такі перевірки заплановані”, – сказала Жолнович.

При цьому міністр наголосила, що надавати таку допомогу держава може дозволити лише тим, хто цього справді потребує. Держава має обмежений ресурс, і влада користується позиками від міжнародних партнерів для того, щоб покрити всі соціальні витрати. Відповідно, витрачати їх треба дуже економно, а ставитися – скрупульозно, вважає вона.