Червоний промінь

Екстрену допомогу населенню надаватимуть за єдиним номером 112

Верховна Рада ухвалила за основу законопроєкт, що передбачає впровадження системи екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112. За проєкт Закону № 7581 у першому читанні проголосували 290 народних депутатів, повідомляє сайт парламенту. Документ пропонує для екстрених комунікацій використовувати єдиний телефонний номер 112 та телефонні номери екстрених служб – 101, 102, 103 та 104.

Зокрема, пропонується запровадити низку термінів, як-от “служба 112”, “екстрена служба”, “інформаційно-комунікаційна система 112”; затвердити матеріально-технічну базу для функціонування служби; розширити повноваження оперативно-диспетчерських служб, що приймають екстрені комунікації за номерами 101, 102, 103, 104; чітко визначити повноваження органів державної влади, що сприятиме наданню своєчасної та ефективної допомоги населенню в разі виникнення екстрених ситуацій, які загрожують здоров’ю, життю, майну або навколишньому природному середовищу, громадському порядку. Інформація про екстрену комунікацію, кінцевого користувача, який її здійснив, та інші дані зберігаються в інформаційно-комунікаційній “Системі 112” протягом п’яти років.

Створення та впровадження такої системи є одним із зобов’язань України у межах Угоди про асоціацію з Європейським Союзом.