Червоний промінь

Президент України побував у Запоріжжі

Президент України Володимир Зеленський 14 жовтня з робочою поїздкою побував у Запоріжжі. Голова держави взяв участь у заходах до Дня захисників та захисниць України, які відбулись на о. Хортиця. Також Володимир Зеленський ознайомився з перебігом реставраційних робіт на території Національного заповідника «Хортиця».

У рамках святкування відбулась присяга ліцеїстів Запорізького обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою «Захисник», а також Луганського ліцею, ліцею з Кривого Рогу. Загалом присягу склали 150 ліцеїстів.

До присутніх звернувся Президент України Володимир Зеленський, який привітав учасників заходу з Днем захисників та захисниць України.

– Ви народилися та зростали у незалежній Україні. У вас не було іншої Батьківщини. Не було іншого прапору. Не було іншого гімну. Саме тому ви всі знаходитеся тут. Хочу щоб ви завжди пам’ятали цей день. Саме тут ви народжуєтеся як майбутні захисники України, нашого суверенітету, нашої територіальної цілісності, – сказав Володимир Зеленський звертаючись до ліцеїстів.

На острові Хортиця було оголошено про присвоєння почесних найменувань низці військових частин, підрозділів Збройних сил України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, Служби безпеки України. Військові частини отримали нові назви згідно з Указами Президента України Володимира Зеленського.

Відбулась урочиста церемонія вручення Бойових прапорів та присвоєння почесних найменувань. Командири частин отримали з рук Володимира Зеленського Бойові прапори, стрічки з почесними найменуваннями частин.