Червоний промінь

Область знову “червона”: що необхідно знати

Різкий стрибок захворюваності на COVID-19 знов фарбує карантинну мапу України в червоний колір. З 15 жовтня найсильніші обмеження діють в Херсонській області, а з 18 жовтня – в Одеській, Донецькій, Дніпропетровській та Запорізькій областях.

Такі рішення були прийняті на позачерговому засіданні Держкомісії з питань ТЕБ та НС, повідомив міністр Кабміну О. Немчінов. «Червона» зона карантину передбачає заборону роботи:

  • закладів громадського харчування (крім доставки і на винос);
  • ТРЦ і інших розважальних закладів, кінотеатрів, театрів;
  • непродовольчих ринків і магазинів;
  • спортзалів, басейнів і фітнес-центрів;
  • установ культури, крім історико-культурних заповідників, проведення кіно- і відеозйомки.

Також під заборону потрапляють масові заходи, крім офіційних спортивних подій та матчів командних ігрових видів спорту без глядачів. У звичному режимі працюватимуть лише критично важливі структури – банки, АЗС, ветеринарні магазини, аптеки та продовольчі магазини. Проте ці обмеження не діють в таких установах чи масових заходах, де весь робочий персонал, відвідувачі чи учасники мають «зелений» сертифікат, що посвідчує повний курс вакцинації від коронавірусу.

Що стосується громадського транспорту, введено обмеження по його роботі на міжрегіональному, регіональному та внутрішньообласному рівнях. Це стосується всіх «жовтих», «помаранчевих» та «червоних» зон в Україні. І водіям, і пасажирам треба мати хоча б одну дозу вакцини (з відповідним сертифікатом) або негативний ПЛР-тест терміном дії до 72-х годин. Міський транспорт працює, як і раніше: вхід лише в захисних масках.