Червоний промінь

Голова “Нафтогазу” звільнився, його змінив колишній очільник Мінрегіону

В Уряді – чергові перестановки. Колишній голова НАК “Нафтогаз України” Юрій Вітренко офіційно припинив роботу на своїй посаді. Він обіймав цю посаду півтора роки, повідомляє сайт компанії у четвер, 3 листопада. Днями Кабмін, який зараз виконує функції Наглядової ради “Нафтогазу”, задовольнив його заяву про звільнення.

Причини відставки Вітренка офіційно не озвучувалися. Але однією з них міг стати провал переговорів щодо реструктуризації боргів НАК цього літа. Крім того, негативно на іміджі Вітренка позначився скандал з купівлею його радником Олегом Діденком елітного авто, а також публічна критика уряду Шмигаля.

Ексочільник “Нафтогазу” в свою черну заявив, що з середини минулого року до початку повномасштабної війни “Нафтогаз” зміг переламати негативні тенденції та почав збільшувати видобуток на виснажених родовищах. Також у 2021 році компанія знову стала прибутковою, допомогла забезпечити надійність постачання газу і соціальну стабільність у країні. “Ми позбавили Фірташа можливості заробляти надприбутки на перепродажу газу, який видобуває компанія. Спільними зусиллями ми зробили значний внесок у зупинку Північного потоку-2, навіть коли він вже добудований”, – сказав Вітренко у своєму зверненні до працівників “Нафтогазу”. Він також додав, що установа має концепцію трансформації сектору, продумані важелі змін, успішні пілотні проекти. Так вже йде робота над суттєвим збільшенням видобутку завдяки застосуванню нових технологій.

Практично одразу визначився наступник Вітренка. Ним став ексміністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов. Про це повідомляє “РБК-Україна”. Він також добровільно подав у відставку, подякувавши “усім, хто два з половиною роки працював разом у Мінрегіоні, усім, з ким спільно досягли результатів, за які не соромно”. Сьогодні Верховна Рада задовольнила його прохання, а Кабінет міністрів призначив на посаду очільника “Нафтогазу”. Чернишов був міністром розвитку громад та територій України з березня 2020, а також – членом Національної ради з питань антикорупційної політики з червня 2020.

Проте це не всі зміни, які чекають на Мінрегіон. За даними джерел, міністерство об’єднають з Мінінфраструктури. Новостворене відомство очолить чинний голова Мінінфраструктури Олександр Кубраков.