Червоний промінь

Привітне відновлюють після “прильоту”: долучилася гуманітарна місія

19 вересня тероризм РФ вперше дістався Широківської ОТГ. Рашисти здійснили ракетну атаку села Привітного. Внаслідок удару 13 осель зазнали часткових руйнувань. Одна будівля, яка опинилась поруч із епіцентром вибуху, повністю зруйнована та не підлягає відновленню. Постраждала переселенка з Пологівського району, за якою наразі наглядають лікарі. Суспільство об’єдналося навколо допомоги постраждалому населеному пункту. Про це розповіли на сторінці громади в Facebook.

В перші ж хвилини після обстрілу на місце приїхали спеціалісти: медики, правоохоронні органи та працівники громади. Після оцінки пошкоджень керівництво Широківської громади разом із Запорізькою РДА надали постраждалим матеріали для тимчасового ремонту домівок – листи ОСБ, плівку, брезент і т.д.

До відновлення села долучилась і гуманітарна місія “Проліска Запоріжжя“. Її співробітники передали мешканцям гідроізоляційний матеріал – тарпаулін, який захистить будинки від дощу та опадів. “Сподіваємось, що це перший та останній випадок російського тероризму в нашій громаді. Ворожій орді нас ніколи не зламати!”, – наголосили в керівництві ОТГ.

Там також нагадали, що при пошкодженні домівок від ворожих обстрілів можна отримати відшкодування від держави. Для цього треба подати заяву через портал “Дія”, місцевий ЦНАП або нотаріуса. Правила оформлення документа в “Дії” прості: 

  • створити особистий електронний кабінет користувача на порталі “Дія” та пройти верифікацію;
  • заповнити інформаційне повідомлення в “Дії”;
  • вказати наступні дані:
    • ПІБ та ІНН (у разі використання додатку “Дія”) або серію та номер паспорта, унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності);
    • контактні дані особи (номер телефону, адресу електронної пошти);
    • відомості про нерухоме майно, про кількість осіб, що проживали, про пошкодження або знищення майна.

Заява вважається отриманою у день її подання. Вона підлягає реєстрації та зберіганню на порталі “Дія”. Інформація, внесена до реєстру, є відкритою і загальнодоступною (крім персональних даних). Після того, як заяву буде подано, на місце злочину приїде спеціальна комісія від громади. Фахівці перевірять об’єкт та складуть акт обстеження житлового приміщення. В разі значних пошкоджень вони залучать експертів, які проаналізують можливість подальшої експлуатації будівлі.