Червоний промінь

Зеленський побував у визволеному Ізюмі: над містом підняли прапор

Президент України Володимир Зеленський прибув з робочим візитом у деокупований Ізюм Харківської області. 14 вересня у місті, визволеному від росіян, відбулося урочисте підняття українського прапора над міськрадою. Гарант Конституції взяв участь у заході разом із десантниками, розповіли в 25-й окремій повітрянодесантній Січеславській бригаді.

До Зеленського приєдналися заступниця міністра оборони Ганна Маляр, а також представники ЗСУ та інших силових підрозділів, які кілька днів тому звільнили місто від російських окупантів. Для поїздки в Ізюм Президент обрав шеврон 72-ї бригади імені Чорних Запорожців “Україна або смерть”.

Після того, як синьо-жовтий стяг замайорів на флагштоці, верховний головнокомандувач запевнив присутніх: так буде в кожному українському місті й селі. “Раніше, коли ми дивилися вгору, завжди шукали синє небо. Сьогодні, коли дивимося вгору, шукаємо тільки одне – прапор України. Рухаємося лише в одному напрямку – вперед і до Перемоги”, – сказав Зеленський. Під час брифінгу лідер держави звернувся до жителів тимчасово окупованого Криму та пообіцяв, що Україна повернеться на півострів. Що ж до російського воєначальства, яке віддає злочинні накази в Україні, він зазначив, що їх обов’язково чекають трибунал та вироки. Військових, які віддали своє життя за країну, вшанували хвилиною мовчання.

Під час робочої поїздки на Харківщину Президент вручив нагороди військовим. “Останні місяці вам надзвичайно складно. Тому дуже вас прошу: бережіть себе, бо ви – найцінніше, що в нас є”, – сказав він, дякуючи службовцям. Окрім цього, Зеленський провів нараду щодо ситуації на фронті та деокупованих територіях та поговорив із мером Ізюма.

Коли Зеленський мав слово, в місті пролунав вибух. Проте ніхто навіть не зрушився з місця. За попередніми даними, постраждалих немає.