Червоний промінь

Фронт 26 червня: військові РФ “шифруються” за методичними вказівками

Противник 124-ту добу веде повномасштабну збройну агресію проти України. Захисники Запорізького краю утримують рубежі та захищають нашу землю від російських окупантів. На Запорізькому напрямку ситуація за останню добу не зазнала суттєвих змін. Противник основні зусилля зосереджує на утриманні зайнятих рубежів, розповідають в Запорізькій обласній військовій адміністрації.

Протягом минулої доби ворог здійснив 45 обстрілів позицій українських захисників, застосовуючи при цьому реактивну та ствольну артилерію вздовж усієї лінії зіткнення. Проводилась евакуація цивільного населення з тимчасово окупованої території. Евакуйовано 690 людей, з них 163 – діти.

У своїх настановах до особового складу стосовно інформаційної поведінки на території України окупанти рекомендують своїм підлеглим суворо дотримуватись визначених правил. Окрім стандартних заборон на розміщення фото, окупантам рекомендують шифрувати номери телефонів, змінюючи одну із цифр на певну кількість одиниць, забороняють користуватись різними месенджерами, бути максимально стриманими у своїх розмовах. На перший погляд це стандартний набір заборон та рекомендацій. Але серед них є такі, які притаманні лише окупаційним військам, що воюють на чужій території. Зокрема, російські інструктори з інформаційної безпеки рекомендують не брати їжі у місцевого населення, не називати своє справжнє ім’я, закривати лице від камер спостереження. Далі, мовою оригіналу, це звучить так: “Если вы облажались, то постарайтесь, чтобы не оставалось свидетелей из числа местных”.

Окупанти, розуміючи, що чинять насильство і беззаконня, прагнуть не попадатися в об’єктиви камер відеоспостереження та намагаються позбавлятися свідків своїх злочинних дій. Все це свідчить про те, що окупаційні війська бояться розголосу та документації своєї діяльності.