Червоний промінь

Фронт 25 червня: росіяни в Енергодарі викрадають людей за викуп

123-тю добу противник веде повномасштабну збройну агресію проти нашоъ держави. Захисники Запорізького краю утримують рубежі та захищають українську землю від російських окупантів. Про минулі 24 години на фронті розповіли в Силах оборони Запорізького краю.

На Запорізькому напрямку ситуація за останню добу не зазнала суттєвих змін. Противник основні зусилля зосереджує на покращенні тактичного положення та виявленні слабких місць в обороні наших військ. Протягом минулої доби ворог здійснив 41 обстріл позицій українських захисників, застосовуючи при цьому реактивну та ствольну артилерію вздовж усієї лінії зіткнення.

За повідомленням ГУНП у Запорізькій області, за минулу добу окупанти обстріляли цивільну інфраструктуру у районах населених пунктів Приморське та Кам’янське. Надійшло 9 повідомлень про руйнування об’єктів цивільної інфраструктури в результаті обстрілів російськими окупаційними військами.

Протягом минулої доби проводилась евакуація цивільного населення з тимчасово окупованої території. Евакуйовано 1039 людей, з них 257 – діти.
За даними української розвідки, на тимчасово окупованих територіях Запорізької області росіяни продовжують чинити злочини, пов’язані з майном громадян України. В Енергодарі окупанти викрадають мирних людей і вимагають у їх рідних викуп в розмірі 50 тис. грн.

Також окупанти нахабно розміщують свій особовий склад у квартирах тих людей, котрі виїхали з окупації на підконтрольну Україні територію. Погрожуючи фізичною розправою, вони цинічно вимагають у родичів та знайомих ключі від пустих осель вимушено переміщених сімей. У разі відмови вибивають двері і вселяються у квартири, вільно користуючись усім залишеним українцями майном як власним. Стало відомо, що до людей, котрі доглядають за такими помешканнями, приходять “визволителі” і вимагають віддати їм ключі, аби розміститися у цих тимчасово покинутих квартирах.