Червоний промінь

Фронт 29 травня: Новоолександрівська ОТГ під обстрілами

Вже три ночі поспіль ідуть обстріли маленьких сіл Новоолександрівської ОТГ в Запорізькому районі. Загарбники продовжують свою регулярну практику: влучають переважно в цивільні об’єкти, житлові будинки. Схвильовані мешканці громади діляться переживаннями у Facebook.

“Ми знаходимось поруч з Комишувахою з одного боку, а з іншого нас дістає Василівка (обидва ці населені пункти теж потрапляють під регулярні обстріли РФ – ред.). Люди змушені тікати з власних домівок, оскільки бояться, що їх зруйнують ракетами, у них немає іншого вибору. Є розбиті будинки, об’єкти інфраструктури. Села невеличкі, але там теж живуть українські родини”, – розповідає мешканка Новоолександрівської ОТГ. Місцева влада закликає людей евакуюватися, для цього організовують відповідні можливості.

Вірогідно, окупанти гатять по мирному населенню, аби потім звинуватити в цьому Збройні сили України. Так вже траплялося, наприклад, в Василівці в суботу, 28 травня. Сили оборони Запорізького краю повідомили, що в результаті терористичних дій пошкоджені будинки та сільськогосподарські будівлі у західній частині міста. Постраждалих серед людей немає. Провокації росіяни проводять завжди, коли здійснюють обстріли міст та селищ. Для правдивості своєї картинки вони показують нові нерозірвані боєприпаси, на яких присутні написи українською мовою.

Що стосується області в цілому окупанти продовжують зосереджувати основні сили в районі Оріхова та Гуляйполя і нарощують особовий склад і озброєння в районі Василівка – Пологи. Минулої доби ворог обстрілював позиції наших військ по всій лінії зіткнення, в районі населених пунктів Гуляйпільського, Василівського та Пологівського районів, а також Донецької області. Для того, щоб виявити системи вогню українських підрозідів, противник проводив повітряну розвідку та вів контрабатарейну боротьбу. 

У свою чергу українські військові продовжують з честю виконувати свої бойові завдання та дають окупантам гідну відсіч. Учора Сили оборони Запорізького краю ліквідували 7 одиниць особового складу ворога та ще 12 одиниць поранили. Окрім того, було знищено 1 ворожий танк, 1 артилерійську установку, 2 бойові броньовані машини, 3 безпілотники, 4 одиниці автомобільної техніки та 5 мінометів.