Червоний промінь

240 доба військового вторгнення: ворог замінував Каховську ГЕС, під загрозою 80 населених пунктів

РФ вже двісті сорокову добу веде повномасштабну збройну агресію проти України. Мужні, героїчні захисники Запорізького краю традиційно утримують рубежі та дають гідну відсіч російським окупаційним військам. На Запорізькому напрямку ситуація за останню добу не зазнала суттєвих змін. Про минулу добу на місцевій ділянці фронту розповіли в ЗОВА.

Противник основні зусилля зосереджує на утриманні зайнятих територій. Протягом минулої доби ворог здійснив обстріли позицій українських захисників, застосовуючи при цьому танкове озброєння, реактивну та ствольну артилерію вздовж усієї лінії зіткнення. За повідомленням ГУНП у Запорізькій області, за минулу добу окупанти обстріляли цивільну інфраструктуру в районі населених пунктів Комишуваха, Щербаки, Оріхів, Степове, Малі Щербаки, Новоданилівка, Ольгівське, Білогір’я, Новоандріївка, Червоне, Дорожнянка, Малинівка, Мала Токмачка, Полтавка, Залізничне, Гуляйполе та Таврійське. Надійшло 21 повідомлень  про руйнування житла громадян та об’єктів інфраструктури в результаті ворожих обстрілів.

Протягом минулої доби проводилась евакуація цивільного населення з тимчасово окупованої території. Евакуйовано 188 осіб, з них 35 – діти.

Російські військові створюють умови для вчинення масштабної катастрофи на півдні України. Ворог замінував дамбу та агрегати Каховської гідроелектростанції в Херсонській області. Про це в своєму зверненні до Європейської ради заявив Президент Володимир Зеленський. За його словами, якщо загарбники наважаться підірвати цей енергооб’єкт, то екологічні, гуманітарні та техногенні наслідки можуть бути руйнівними. 

Генштаб ЗСУ заявив, що на тимчасово окупованій території вже розсилають повідомлення із закликом до евакуації населення Нової Каховки нібито у зв’язку з “підготовкою обстрілів з боку підрозділів ЗСУ”. Об’єкти гуманітарної сфери в Херсоні припиняють роботу. За даними Головного управління розвідки, основні роботи з замінування росіяни провели ще в квітні. А протягом цього тижня додатково замінували шлюзи та опори Каховської ГЕС. На дамбі встановлено два військові тентовані Камази без водіїв. Обидві машини повністю завантажено ящиками з вибухівкою, заявляють розвідники.

Якщо російські терористи підірвуть цю дамбу, в зоні затоплення опиниться близько 80 населених пунктів, включаючи Херсон.