Червоний промінь

163 доба військового вторгнення: південь України готується до наступу РФ

Противник сто шістдесят третю добу веде повномасштабну збройну агресію проти України. Захисники Запорізького краю утримують рубежі та дають гідну відсіч російським окупаційним військам. На Запорізькому напрямку ситуація за останню добу не зазнала суттєвих змін. Противник основні зусилля зосереджує на утриманні зайнятих рубежів. Минулу добу на фронті висвітлили в Запорізькій ОВА.

Протягом минулої доби ворог здійснив обстріли позицій українських захисників, застосовуючи при цьому танкове озброєння, реактивну та ствольну артилерію вздовж усієї лінії зіткнення.  За повідомленням ГУНП у Запорізькій області за минулу добу окупанти обстріляли цивільну інфраструктуру в районі населених пунктів Запоріжжя, Тернувате, Григорівка, Веселянка, Юльївка, Новогригорівка. Надійшло 34 повідомлення про руйнування об’єктів цивільної інфраструктури в результаті обстрілів російськими окупаційними військами.

Протягом минулої доби проводилась евакуація цивільного населення з тимчасово окупованої території. Евакуйовано 1337 людей, з них  340 – діти.

Сили оборони півдня готуються до активних дій ворога, розповіла в ефірі телемарафону начальник об’єднаного координаційного пресцентру сил оборони півдня України Наталя Гуменюк. “Ми спостерігаємо, що вони формують ударні угруповання на Криворізькому напрямку, намагаються підтягувати резерви. Але ми продовжуємо тримати вогневий контроль над тими об’єктами окупованої території, які є для них життєво важливими: транспортні артерії, логістичні склади”, – сказала Гуменюк. Активні дії з боку ворога не виключаються, тому в силах оборони підтримують евакуацію людей, аби ЗСУ змогли виконати свою роботу. “Звісно, що й ми готуємось до активних дій з боку росіян, і вороги це бачать і теж готуються”, – підсумувала Гуменюк.