Червоний промінь

Звіт Новоолександрівського сільського голови за 2021-2022 роки

2021-2022 роки стали періодом складних і неочікуваних проблем, які вимагали термінового вирішення. Минулий 2022 рік разюче відрізняється від попередніх, у зв’язку з введенням воєнного стану на території України.     

Метою звіту є не тільки інформування про результати роботи, але й визначення шляхів розвитку громади на майбутнє. 2021-2022 роки стали періодом складних і неочікуваних проблем, які вимагали термінового вирішення. Минулий 2022 рік разюче відрізняється від попередніх, у зв’язку з введенням воєнного стану на території України.       

Наша громада, як орган місцевого  самоврядування, у своїй роботі керується принципами законності, гласності, колегіальності, поєднуючи місцеві та державні інтереси.

Як голова громади, намагаюсь побудувати злагоджену, відкриту роботу депутатського корпусу, виконавчого комітету та  працівників апарату сільської ради. 

Сільська рада є публічною і  відкритою у своїй діяльності.

В Новоолександрівській сільській раді функціонує офіційний сайт сільської ради, який повністю відповідає вимогам зі створення (модернізації) офіційних веб-сайтів (веб-порталів) органів виконавчої влади. Створено 19 рубрик, що стосуються діяльності сільської ради та її підрозділів. Сайт легкодоступний та відкритий для жителів та гостей громади.

З 2020 функціонує офіційна сторінка сільської ради у Facebook, на сьогодні вона має 2214 підписників. Щоденно ведеться робота по її наповненню інформаційними матеріалами. З початку створення розміщено близько 1000 публікацій, у вигляді оголошень, звернень до громади та привітань.

Відтак перейдемо до основних напрямів діяльності роботи нашої Новоолександрівської сільської ради: 

Загальні положення

Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено щорічний звіт сільського голови про свою діяльність та діяльність ради в цілому.

Новоолександрівська сільська рада є органом місцевого самоврядування, що представляє громаду, тобто мешканців села, здійснює функції та повноваження в їх інтересах. До складу сільської ради входять такі населені пункти: с.Новоолександрівка, с.Новооленівка, с.Юльївка, с.Григорівка, с.Веселянка, с.Запорожець, с-ще Річне.

Новоолександрівська сільська рада, її виконавчий апарат працюють у правовому полі відповідно до Конституції України, Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад», чітко дотримуючись повноважень та норм, що передбачені діючим законодавством та прийнятим Регламентом сільської ради. Конституцією України, Бюджетним, Земельним, Сімейним кодексами, Кодексом України про адміністративні правопорушення, Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про охорону дитинства», «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про орендну плату», «Про загальний військовий обов’язок та військову службу», «Про звернення громадян», «Про засади запобігання і протидії корупції», Законом України «Про правовий режим воєнного стану», Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» та іншими законами України та законодавчими актами.

Проведений аналіз кількості вхідної та вихідної кореспонденції свідчить, що за 2021 рік документообіг в цілому складає 6746 документів. З них 5158 документів вхідної кореспонденції, 333 звернення громадян, 1255 документів вихідної кореспонденції.

За 2022 рік документообіг в цілому складає 6168 документів. З них 3534 документів вхідної кореспонденції, 1462 звернення громадян, 1172 документів вихідної кореспонденції. Надаються статистичні звіти: щотижневі, щомісячні, щоквартальні, щопівроку,  щорічні.

          В 2022 році звернень громадян на 439 % звернень більше ніж минулого року. Щороку складається статистичний звіт по зверненням, що надходять протягом року. Аналізуючи дані статичних звітів по роботі зі зверненнями громадян у 2021 та 2022 роках можна вказати на збільшення кількості звернень, що надходили протягом року. В 2021 році більшість звернень стосувалися земельних відносин та комунального господарства, в 2022 році – комунального господарства, житлової політики та соціального захисту.

          Протягом 2021 року виконавчим комітетом видано 652 довідки, протягом 2022 року 2705 довідок, що на 414% ніж в попередньому році.

З 1 квітня 2021 року розпочалася роботу в Реєстрі територіальних громад. В 2021 році зареєстровано – 51 особу, знято з реєстрації – 54 особи, в 2022 році зареєстровано – 16 осіб, знято з реєстрації – 61 осіб. У зв’язку із збройною агресією російської федерації з березеня 2022 року до 14.12.2022 року РТГ не працював.

За 2021-2022 роки апаратом Новоолекандрівської сільської ради було:

-в 2021 році підготовлено 385 розпоряджень з основної діяльності (спільно з іншими структурними підрозділами), в 2022 році – 348 розпоряджень;

-в 2021 році підготовлено 96 розпоряджень з кадрової діяльності (тривалого та тимчасового зберігання), в 2022 році – 109 розпоряджень;

Протягом  2021 року складено:

– 4 протокола засідання конкурсної комісії Новоолександрівської сільської ради.

В березні місяці подано:

– 10 декларацій посадових осіб місцевого самоврядування.

Протягом березня-червня місяця заповнено 5 листків тимчасової непрацездатності.

В травні та червні місяці було підготовлено та проведено 4 конкурси на заміщення вакантних посад посадових осіб місцевого самоврядування (розробка та затвердження екзаменаційних білетів) та призначено 8 посадових осіб за результатами конкурсу.

В журнал реєстрації особової справи занесено та сформовано – 16 особових справ посадових осіб органу місцевого самоврядування та службовців сільської ради.

Протягом  2022 року:

– 30 – сертифікатів про підвищення кваліфікації, з них 20 – за загальною короткостроковою програмою; 8 – за спеціальною короткостроковою програмою; 2 – за професійною (сертифікатною) програмою (не рідше одного разу на три роки).

– зареєстровано 4 колективні договори та надано 4 листа з інформацією про повідомну реєстрацію колективного договору, а саме: колект. договір КНП «ЦПМСД «Медицина для кожного» НСР ЗР ЗО, Григорівської гімназії, Новоолександрівської гімназії, КУ «ЦНСП».

– подано 8 декларацій посадових осіб.

– сформовано 12 особових справ. 

Протягом 2021 року було розроблено:

  1. Положення про відділ надання соціальних послуг сільської ради;
  2. Положення про службу у справах дітей сільської ради;

16 посадових інструкцій працівників Новоолексндрівської сільської ради.

Протягом 2021створено та затверджено рішеннями сесії:

  1. Відділ фінансів зі статусом юридичної особи; (рішення сесії №1 від 16.01.2021 р.)
  2. Служба у справах дітей зі статусом юридичної особи (рішення восьмої сесії № 05 від 23.04.2021)
  3. КНП «ЦПМСД «Медицина для кожного» Новоолексндрівської сільської ради. ( рішення сесії № 75 від 09.09.2021)
  4. КУ «Центр надання соціальних послуг» (рішення п’ятнадцятої сесії позачергового скликання № 15 від 29.12.2021)

В червні 2021 року було прийнято рішення про припинення первинної профспілкової організації Новоолександрівської сільської ради (складено протокол про вихід з членів первинної профспілкової організації сільської ради 9 осіб).

       Протягом 2022 року:

  1. Створено відділ АГЧ.
  2. Перейменовано відділ із організаційного забезпесення загальної та кадрової роботи, діловодства та контролю у відділ з організаційного забезпечення загальної роботи, ведення військового обліку, діловодства та контролю та затвердження Положення про нього.
  3. Затверджено Правила внутрішнього трудового розпорядку для працівників апарату сільської ради.

Цивільний захист населення та військовий облік у громаді

Проводиться постійно робота військово-облікового столу. В громаді приділяється увага питанню організації забезпечення проведення заходів, пов’язаних з допризовною підготовкою юнаків 2006 року народження, проведення приписки до призовної дільниці і призову громадян України на строкову та контрактну військову службу до  Збройних  сил України, забезпечення мобілізаційної підготовки та проведення мобілізації. Проводилося оповіщення військовозобов’язаних. В 2021 році отримано 368 повісток, в 2022 році – 1220.

Розпорядженням сільського голови з метою попередження надзвичайних ситуацій на випадок їх виникнення та несприятливих погодних умов створена місцева комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС) сільської ради, а також розроблено і затверджено план роботи.

Протягом 2021-2022 року проведено 31 засідання місцевої комісії з питань ТЕБ та НС. По всім питанням прийняті відповідні рішення.

       В 2022 році евакукуйовано близько 2000 осіб, у зв’язку із збройною агресією російської федерації. До Державної служби надзвичайних ситуацій надано близько 70 заявок щодо розмінування території. Знешкоджено на території сільської ради близько 95 вибухонебезпечних предметів. Облаштовано 3 захисні споруди (найпростіші укриття). Щодня надається звіт про надзвичайні ситуації на території громади.

       З метою належного здійснення повноважень у сфері цивільного захисту сільською радою розроблено: план евакуації та розміщення евакуйованого населення у разі виникнення надзвичайної ситуації; програму реалізації заходів цивільного захисту в умовах воєнного стану; план реагування органів управління та сил цивільного захисту на надзвичайні ситуації внаслідок прориву Дніпровського каскаду та аварії на Запорізькій атомній електростанції.

Пленарні засідання сесій сільської ради

Відповідно до вимог статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» основною формою роботи ради є проведення сесій. Скликання сесій сільської ради проводяться згідно з розпорядженнями сільського голови.

В 2021 році відбулось 13 пленарних засідань сесій сільської ради, під час яких було прийнято 385 рішень. В 2022 році відбулось 9 засідань сесій сільської ради, під час яких було прийнято 56 рішень.

Важливою складовою роботи сільської ради є діяльність постійних комісій сільської ради, які згідно з статтею 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» є органами ради, створеними для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до її відання, здійснення контролю за виконанням рішень ради. Як показала практика, левова частка роботи з розгляду питань відбувається саме на засіданнях постійних комісій, зокрема на спільних засіданнях.  Саме там опрацьовуються проєкти рішень і програм, готуються відповідні висновки, рекомендації з усіх питань, які потім виносяться на розгляд сесії. У Новоолександрівській сільській раді VIIІ скликання були сформовані та діють 5 постійних депутатських комісій.

 В цілому організація роботи постійних комісій свідчить про те, що депутати сільської ради налаштовані на цілеспрямовану, конструктивну працю.

Діяльність виконавчого комітету ради

Виконавчий комітет Новоолександрівської сільської ради здійснює свої повноваження відповідно статті 52 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». Робота виконавчого комітету була спрямована на виконання власних та делегованих державою повноважень.

 В 2021 році відбулось 8 засідань виконавчого комітету, під час яких було прийнято 86 рішень. В 2022 році відбулось 4 засідання виконавчого комітету, під час яких було прийнято 56 рішень.

 

Бюджет громади (відділ фінансів, відділ фінансово-бухгалтерського обліку та звітності)

ДОХОДИ бюджету громади

Розмір надходжень доходної частини  бюджету Новоолександрівської територіальної громади за 2021-2022 роки склав:

2021 – 59 115,60 тис.грн.;

2022 – 46 530,40 тис.грн.

Відсоток виконання планових надходжень доходної частини загального фонду бюджету Новоолександрівської громади за 2021-2022 роки склав:

2021 – 93,81 %;

2022 – 90,17 % (незважаючи на тяжкий для нашої країни рік, в якому було оголошено воєнний стан, показник виконання доходної частини бюджету громади у минулому  знаходиться на належному рівні).

Структуру джерел надходжень доходної частини бюджету Новоолександрівської громади за 2021-2022 роки розглянемо на діаграмі:

Найбільш вагомими у складовій доходної частини бюджету громади у 2021 році є надходження від сплати наступних податків:

  • Екологічного податку – 6771,36 тис.грн.;
  • ПДФО (утриманого із заробітної плати) – 4731,89 тис.грн.;
  • ПДФО (утриманого із доходів інших, ніж заробітна плата – 2471,48 тис.грн.;
  • Акцизний податок – 1798,42 тис.грн. ;
  • Єдиний податок з сільськогосподарських товаровиробників – 1774,47 тис.грн.;
  • Єдиний податок з фізичних осіб – 1520,66 тис.грн..

 

   

Таку ж структуру по вагомими складовим має доходна частина бюджету громади у 2022 :

  • ПДФО (утриманого із заробітної плати) – 5148,30 тис.грн.;
  • ПДФО (утриманого із доходів інших, ніж заробітна плата – 2364,05 тис.грн.;
  • Екологічного податку – 2171,32 тис.грн. (значення показника значно знизилося, враховуючи ті пільги, які було надано на період дії воєнного стану суб’єктам підприємницької діяльності)
  • Єдиний податок з сільськогосподарських товаровиробників – 1835,31 тис.грн. (значення показника у 2022 році навіть збільшилося, враховуючи те, що фермери нашої громади, незважаючи на складні умови,  в наслідок військової агресії рф , 100% провели як посівну, так і збиральну компанії)
  • Єдиний податок з фізичних осіб – 1633,08 тис.грн.;
  • Акцизний податок 1016,35 тис.грн. ; (значення показника також знизилося, враховуючи ті пільги, які було надано на період дії воєнного стану суб’єктам підприємницької діяльності).

Зверніть увагу на структуру трансфертів, які надійшли до бюджету громади протягом 2021-2022 років, та які було повністю освоєно.

Залишки освітньої субвенції 2021 року, розмір яких на 01.01.2022 року склав 834,1 тис.грн. та було повністю освоєні у 2022 році шляхом залучення їх на виконання соціальних програм, спрямованих на надання підтримки цивільному населенню в умовах дії воєнного стану.

Аналізуючи структури трансфертів, які надійшли до бюджету громади, необхідно звернути увагу на те, що розмір освітньої субвенції у 2022 році зменшився в порівнянні з 2021 на 1521,8 тис.грн., незважаючи на це, бюджетний рік було закрито  без заборгованості по заробітній платі перед викладачами. 

У 2022 році до бюджету громади надійшла субвенція на забезпечення паливною деревиною цивільного населення громади, на підставі  постанови Кабінету Міністрів  України «Про затвердження Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо підтримки території, що зазнали негативного впливу внаслідок збройного конфлікту на сході України» в розмірі 3580,00 тис. грн.

Виконавчим комітетом було розроблено та затверджено порядки оприбуткування та видачі деревини паливної (дров).

За рішенням комісії «З надання одноразової матеріальної допомоги громадянам, які потребують соціальної підтримки, соціального захисту населення та прав дітей Новоолександрівської територіальної громади Запорізького району Запорізької області”, було затверджено список  домоволодінь, господарі яких належать до пільгових категорій населення громади (інваліди, 75+, багатодітні родини, родини військовослужбовців)  в кількості 439, якими отримано по   3,196 м3 дров.

 

ВИДАТКИ бюджету громади

Розмір видатків бюджету громади за звітний період склав:

  • 2021 рік – 65 691,73 тис. грн.,

        у тому числі:

  • Видатки загального фонду – 39 651,16 тис.грн.
  • Видатки спеціального фонду (плата за послуги) – 621,68 тис.грн.
  • Інші кошти спеціального фонду (екологія) – 25 418,89 тис.грн. (у тому числі за рахунок субвенції з обласного бюджету – 11 324,27 тис.грн.
  • 2022 рік – 51 547,02 тис. грн.,

         у тому числі:

  • Видатки загального фонду – 41 780,71 тис.грн.
  • Видатки спеціального фонду (плата за послуги) – 217,61 тис.грн.
  • Благодійні внески (надходження гуманітарної допомоги, яку було оприбутковано , у тому числу обладнання на суму 1,8 млн.грн.) – 2270,267 тис.грн.;
  • Інші кошти спеціального фонду (екологія) – 7278,429 тис.грн.

 

Розглянемо структуру видатків загального фонду бюджету Новоолександрівської громади за 2021-2022 роки.

 

Проводячи аналіз структури видатків загального фонду бюджету громади, потрібно зазначити що 88% загальної суми витрат направлено на виплату заробітної плати та оплату комунальних послуг у 2021 році, та 88,6% – у 2022 році.

Розглянемо Видатки бюджету загального фонду Новоолександрівської територіальної громади  за програмами з 01.01.2021 по 31.12.2022

 

Код Назва програми 2021 (тис.грн.) 2022 (тис.грн.)
0150 Організаційне, інформаційно-аналітичне та матеріально-технічне забезпечення діяльності обласної ради, районної ради, районної у місті ради (у разі її створення), міської, селищної, сільської рад 6 688,27 7499,91
0191 Проведення місцевих виборів 405,28 0,00
1010 Надання дошкільної освіти 1 489,58 0,00
1021 Надання загальної середньої освіти закладами загальної середньої освіти 9 345,74 8788,58
1031 Надання загальної середньої освіти закладами загальної середньої освіти 16 620,98 15563,61
1061 Надання загальної середньої освіти закладами загальної середньої освіти 51,92 0,00
1181 Співфінансування заходів, що реалізуються за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти `Нова українська школа` 22,64 0,00
1182 Виконання заходів, спрямованих на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам 203,71 0,00
1200 Надання освіти за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами 79,29 47,52
2111 Первинна медична допомога населенню, що надається центрами первинної медичної (медико-санітарної) допомоги 116,78 1086,01
3241 Забезпечення діяльності інших закладів у сфері соціального захисту і соціального забезпечення 0,00 447,71
3242 Інші заходи у сфері соціального захисту і соціального забезпечення 301,57 683,74
4081 Забезпечення діяльності інших закладів в галузі культури і мистецтва 1 889,19 1928,36
6013 Забезпечення діяльності водопровідно-каналізаційного господарства 500,00 679,91
6030 Організація благоустрою населених пунктів 648,16 182,33
7461 Утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури за рахунок коштів місцевого бюджету 199,00 0,00
8110 Заходи із запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій та наслідків стихійного лиха 0,00 3680,00
8230 Інші заходи громадського порядку та безпеки 0,00 628,17
9770 Інші субвенції з місцевого бюджету 701,64 98,13
9800 Субвенція з місцевого бюджету державному бюджету на виконання програм соціально-економічного розвитку регіонів 19,87 0,00
0160 Керівництво і управління у відповідній сфері у містах (місті Києві), селищах, селах, територіальних громадах 367,53 466,71
  Усього 39 651,16 41 780,71

 

За програмою «Утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури за рахунок коштів місцевого бюджету» у 2021 році було проведено поточний ремонт частини вулиці Зарічна с. Веселянка на суму 199,0 тис. грн.

Проводячи аналіз структури Видатки бюджету загального фонду громади  за програмами з 01.01.2021 по 31.12.2022, необхідно зазначити, що у 2022 році до виконання бюджету громади було залучено дві нові програми, а саме:

  • Інші заходи громадського порядку та безпеки;
  • Заходи із запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій та наслідків стихійного лиха

Заходи яких були направлені на здійснення підтримки цивільного населення громади в умовах воєнного стану, ліквідацію наслідків збройної агресії рф та надання матеріальної допомоги населенню громади, загальний розмір фінансування за якими склав – 4308,17 тис.грн. (у тому числі субвенція на придбання деревини паливної – 3580,0 тис.грн.

Протягом 2022 року загальна сума матеріальної допомоги, надана населенню громади за рахунок коштів місцевого бюджету склала 471,01 тис.грн., яку отримали – 171  чоловік.

 

Видатки бюджету спеціального фонду (плата за послуги) Новоолександрівської територіальної громади  за програмами з 01.01.2021 по 31.12.2022

Код Назва програми 2021 (тис.грн.) 2022 (тис.грн.)
0150 Організаційне, інформаційно-аналітичне та матеріально-технічне забезпечення діяльності обласної ради, районної ради, районної у місті ради (у разі її створення), міської, селищної, сільської рад 376,18 193,85
1010 Надання дошкільної освіти 47,40 0,00
1021 Надання загальної середньої освіти закладами загальної середньої освіти 196,69 23,76
4081 Забезпечення діяльності інших закладів в галузі культури і мистецтва 1,40  
  Усього 621,68 217,61

Основними статтями витрат спеціального фонду (плата за послуги) є витрати на утримання, поточний ремонт, проведення технічного обслуговування транспортних засобів, обладнання комп’ютерної та офісної техніки.

У 2021 році ра рахунок коштів спеціального фонду було проведено ремонтні роботи адміністративних приміщень сільської ради села Новоолександрівка, встановлено системи кондиціювання, придбано комп’ютерну та офісну техніку, для закладів освіти придбано та передано побутове обладнання:

  • електропіч;
  • картофілечистка;
  • різальна машина

Видатки бюджету спеціального фонду (інші кошти спеціального фонду) Новоолександрівської територіальної громади  за програмами з 01.01.2021 по 31.12.2022

 

Код Назва програми 2021 (тис.грн.) 2022 (тис.грн.)
1021 Надання загальної середньої освіти закладами загальної середньої освіти 49,90 0,00
1061 Надання загальної середньої освіти закладами загальної середньої освіти 118,79 0,00
1200 Надання освіти за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами 26,78 0,00
7350 Розроблення схем планування та забудови територій (містобудівної документації) 418,56 0,00
8311 Охорона та раціональне використання природних ресурсів 22 962,27 3176,99
8312 Утилізація відходів 1 794,84 4101,44
9770 Інші субвенції з місцевого бюджету 47,75 0,00
  Усього 25 418,89 7 278,43

За рахунок інших коштів спеціального фонду бюджету громади (екологія) протягом 2021 року було:

  • придбано:
  • автомобіль-самоскид вантажний;
  • трактор Біларусь-82.1;
  • легковий автомобіль Renault Duster;
  • причіп тракторний 2ПТС-4;
  • приладдя для тракторів: гідравлічний дисковий обрізувач дерев;
  • косарка роторна;
  • фронтальний ковшовий навантажувач Dellif 1600;
  • подрібнювач деревини кутовий (2 одиниці).

– виконано роботи:

– з реконструкції зовнішніх мереж каналізації села Новоолександрівка на загальну суму 15 007,9 тис. грн., у тому числі за рахунок субвенції – 11 324,272 тис. грн.

-роботи з благоустрою села Григорівка: встановлення європаркану навколо кладовища,  прокладка тротуарної плитки з елементами озеленення навколо Григорівської, Григорівської амбулаторії.

– роботи з благоустрою села Новоолекснадрівка:  прокладка тротуарної плитки з елементами озеленення навколо Новоолекснадрівської  гімназії,

– роботи з благоустрою села Веселянка:  прокладка тротуарної плитки з елементами озеленення навколо Веселянської  гімназії,

– проведення електромонтажних робіт в Новоолександрівській гімназіїї село Юльївка,

– проведення термомодернизації старостату село Григорівка;

– проведення термомодернизації Григорівської амбулаторії;

– проведення термомодернизації адмінбудівель сільської ради с. Новоолександрівка;

– проведення термомодернизації Веселянської амбулаторії;

– проведення термомодернизації Веселянської гімназії

– зі збору та  утилізації відходів, інтродукції, облаштування сміттєвих майданчиків.

 

У 2022 році за рахунок інших коштів спеціального фонду бюджету громади (екологія) протягом було:   придбано:

  • сміттєві баки в кількості 10 штук;
  • баки для води в кількості 10 штук та приладдя до них, які встановлено на території громади з метою забезпечення населення питною водою;
  • причіп легковий в кількості 2 одиниці;
  • господарський та слюсарний інвентар;

– виконано роботи

  • зі встановлення систем кондиціонування повітря будівель комунальної власності, а саме:

будинку культури села Веселянка

будівлі Веселянської гімназії

будівлі Григорівської гімназії

будівлі Новоолександрівської гімназії села Новоолекснадрівка

будівлі Новоолександрівської гімназії села Юльївка

будинку культури села Юльївка

будинку культури села Новоолекснадрівка

 

  • роботи з термомодернізації будівель комунальної власності, а саме ремонт системи опалення

будівлі амбулаторії села Григорівка

будівлі Веселянської гімназії

будівлі Новоолександрівської гімназії

адміністративних будівель сільської ради села Новоолександрівка та села Григорівка;

  • розроблено проектну-кошторисну документацію для проведення капітального ремонту системи опалення (встановлення модульної котельні) будівлі комунальної власності Новоолександрівської сільської ради: Григорівської та Новоолександрівської гімназій
  • профінансовано роботи з розробки звітів за результатами обстеження будівлі Новоолекснадрівської гімназії у селі Юльївка, та будівлі Григорівської гімназії, які були зруйновані внаслідок обстрілів російськими окупантами, з метою залучення інвестицій для проведення відновлювальних робіт.

Проводилось фінансування послуг
–      зі збору та  утилізації відходів, інтродукції , вивезення сміття, прибирання сміттєвих.

 

МЕДИЦИНА

У вересні 2021 року було засноване комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги «Медицина для кожного»  Новоолександрівської сільської ради  Запорізького району Запорізької області (далі – КНП).

З метою отримання відповідних ліцензій та заключення договору з Національною службою здоров’я України (далі – НСЗУ), протягом 2021 року проводилися підготовчі роботи з поточного ремонту приміщень амбулаторій, благоустрою прилеглої території, отримання експертних висновків,  загальна сума витрат яких склала 921,367 тис. грн.

У січні 2022 року КНП було підписано договір с НСЗУ та з лютого 2022 року, лікарі закладу розпочали роботу по заключенню декларацій.

Станом на 01.08.2022 року лікарями КНП було укладено 97% декларацій планового показника.

З введенням воєнного стану на Україні, було внесено зміни щодо фінансування закладів первинної медико-санітарної допомоги, у зв’язку з чим Новоолександрівською сільською радою три рази протягом минулого року було ініційовано внесення змін до постанови,  що регламентує проведення розрахунків НСЗУ за укладені декларації на медичне обслуговування.

Протягом 2022 року зі сторони сільської ради на утримання КНП, у тому числі виплату заробітної плати персоналу, проведення ремонтних робіт, із місцевого бюджету було виділено 1332,852 тис.грн.

 

Земельні відносини, житлово-комунальне господарство

       23.04.2021 згідно рішення Новоолександрівської сільської ради № 08, було створено відділ земельних відносин, агропромислового комплексу, архітектури та містобудування, інфраструктури, комунальної власності, інвестицій, житлово – комунального господарства, благоустрою та природних ресурсів. З моменту його створення займалися збором, накопиченням та систематизацією інформації про землі та комунальну власність громади, а саме: за 2021 рік провекторизовано 1900 га с/г земель, за 2022 рік 8400 га с/г земель та 1673 будівлі.

Проводилась актуалізація інформації стосовно карт вулиць, назв вулиць, розташувань будинків до тестового середовища Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (ЄДЕССБ).

На період встановлення «червоного» рівня епідеміологічної небезпеки, пов’язаної з поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, Протоколом №18 від 27.10.2021 року позачергового засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Новоолександрівської сільської ради ЗР ЗО була створена мобільна група, яка щоденно проводила контроль за дотриманням протиепідемічних обмежень на території громади.

Внаслідок надзвичайної ситуації воєнного характеру, спричиненої збройною агресією російської федерації, з’явилась необхідність контролю переміщення населення та транспорту по території громади. Для цього був організований випуск та видача перепусток. Загальна кількість склала 747 шт.

       Внаслідок збройної агресії російської федерації були пошкоджені та зруйновані  будівлі на території громади. Згідно розпорядження сільського голови № 75 від 28.03.2022 була створена комісія з обстеження житла зруйнованого (пошкодженого) внаслідок надзвичайної ситуації воєнного характеру, спричиненої збройною агресією російської федерації. Під час обстеження робилася фото фіксація пошкоджень, надавалися роз’яснення постраждалим щодо надання ними необхідних документів, збір та обробка інформації. Загалом було обстежено 292 об’єкта.

Зібрану інформацію по пошкодженим та зруйнованим об’єктам було внесено до всіх реєстрів, віднесених до фіксації пошкоджень, а саме до гул таблиці та реєстру Офісу Президенту України «Відновлення країни».

 

Благоустрій населених пунктів

Особлива увага в громаді приділяється питанню благоустрою населених пунктів.

Виконувались роботи, щодо координації та здійснення заходів з питань благоустрою населених пунктів та територій; здійснення контролю за станом благоустрою виробничих територій; забезпечення утримання в належному стані кладовищ; Рішенням Виконавчого Комітету № 22 від 20.10.2022 року була створена комісія з обстеження зелених насаджень на території Новоолександрівської територіальної громади.

Постійно здійснювався покіс трави в місцях загального користування ручними мотокосами, на узбіччях доріг.

.

Водопостачання та екологічні питання  (КП «Новоолександрівський сількомунгосп»)

Одним із пріоритетних напрямків роботи Комунального підприємства «Новоолександрівський сількомунгосп» є надання послуг з водопостачання на території громади (с. Новоолександрівка, с.Новооленівка, с.Григорівка). Решта населених пунктів користується водопостачанням індивідуальним із джерела.

В 2022 році КП здійснювало діяльність за основним напрямком роботи – водопостачання питної води для споживачів Новоолександрівської територіальної громади та благоустрій населених  пунктів:

– проведено контрольне зняття показів приладів обліку  абонентів у кількості 1100;

– сформовано базу даних споживачів питної води з внесенням початкових даних приладів обліку на підставі укладених договорів та за результатами контрольного зняття показів приладів обліку; 

– проведено роботи з благоустрою на площі близько 250 000 м.кв. (покос карантинних рослин, видалення чагарників, вивіз стихійних звалищ);

 – оперативно усуваються пориви мережі водопостачання;

– встановлені прилади обліку для контролю споживання та визначення втрат питної води;

– проводиться роз’яснювальна робота зі споживачами про необхідність своєчасної оплати комунальних послуг;

– з метою збереження довкілля в Новоолександрівській сільській територіальній громаді організовано вивезення твердих побутових відходів комунальним підприємством сільської ради «Новоолександрівський сількомунгосп».

 

Соціальний захист

Соціальне забезпечення – одна з головних функцій держави, яка здійснюється завжди і за будь-яких умов на користь найбільш вразливих верств населення. За останні роки, на жаль, збільшується кількість громадян, які потребують соціального захисту.

Соціальний захист громадян полягає у  підтримці населення шляхом надання соціальної допомоги та соціальних послуг.  Ці та інші заходи по забезпеченню соціальних гарантій на території Новоолександрівської сільської ради здійснює головний спеціаліст з питань соціального захисту населення та Комунальна установа «Центр надання соціальних послуг».

Відділ соціального захисту населення в 2021 році забезпечував виконання Програми з оздоровлення та відпочинку дітей, сімейної, гендерної політики та протидії торгівлі людьми на 2017-2021 роки на території Новоолександрівської сільської ради.

У зв’язку з карантинними заходами пришкільні табори з денним перебуванням не працювали. Оздоровленням забезпечено 7 дітей пільгових категорій за рахунок коштів державного бюджету (2 дітей з сім’ї учасника АТО у ДП УДЦ «Молода гвардія», 5 вихованців дитячого будинку сімейного типу в ДЗОВ «Артек-Прикарпаття»).

Кошти, виділені на виконання програми «Турбота і соціальний захист» на 2020-2024 роки, затвердженої рішенням сесії Новоолександрівської сільської ради 24.12.2019, використані для надання одноразової матеріальної допомоги на лікування та вирішення соціально-побутових проблем  вразливих категорій населення  територіальної громади.

Проведено реєстрацію ДП «Інформаційно-обчислювальним центром Міністерства соціальної політики України» щодо підключення Новоолександрівської сільської ради до Програмного комплексу «Інтегрована інформаційна система «Соціальна громада» та отримано 1 модуль шифрування.

Оформлено та передано до управління соціального захисту населення   164 справи для надання всіх видів соціальної допомоги та 61 справу для надання житлово-комунальних субсидій, у тому числі в електронній формі справ.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 15.11.2017 № 877 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 01.06.2020 № 515) «Порядок та умови надання у 2020 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проєктні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа» на соціальний квартирний облік взято 9 осіб з числа дітей-сиріт (7 осіб) та дітей, позбавлених батьківського піклування (2 особи).

З початком воєнних дій здійснювали облік внутрішньо переміщених осіб, прийом документів для отримання щомісячної допомоги на проживання ВПО (всього 264 особи), а також облік власників житла, які розмістили ВПО, для отримання ними грошової компенсації (всього 62 особи).

Крім того, надавалась допомога у оформленні документів для отримання усіх видів державних соціальних допомог, пільг та субсидій (у тому числі внутрішньо переміщеним особам). Всього передано до управління соціального захисту населення Запорізької РДА  37 справ, у тому числі 28 надіслано через «Укрпошту».

За 2022 рік було зареєстровано 264 ВПО, та сформовано 264 заяви на допомогу для ВПО.

Було проведено 16 перевірок фактичного місця проживання ВПО, про що складено акти обстеження.

Прийнято та передано до УСЗН пакети документів щодо призначення і виплат компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі (пост. КМУ №859 від 23.09.2020).

Прийнято заяви від осіб що розмістили ВПО, про отримання компенсації витрат.

 

Служба у справах дітей

Службу у справах дітей зареєстровано, як окрему юридичну особу, згідно запису в єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань  09.08.2021 році. В 2021 році було проведено 2 чергових та 1 позачергове засідання, комісії з питань захисту прав дитини Новоолександрівської сільської ради, на яких в межах компетенції розглянуто 8 питань. Проводяться виховні масові заходи: 3 – щодо профілактики негативних явищ в підлітковому середовищі, 3 – проведена профілактична робота за  участю підрозділів ювенальної превенції. В ході роботи було виявлено 1 дитину, залишену без батьківського піклування, яку поставлено на облік, як перебуваючу в складних життєвих обставинах та відносно якої прийнято рішення про тимчасове влаштування в сім′ю. А також виявлено 1 дитину, сім′я якої перебуває в  складних життєвих обставинах, а дитина не перебуває на обліку. Також поставлено 2 дітей, позбавлених батьківського піклування на квартирний облік по досягненню 16 років.

В 2022 році було проведено 2 позачергових засідання, комісії з питань захисту прав дитини Новоолександрівської сільської ради, на яких в межах компетенції розглянуто 3 питань. Проводилося 10 виховних масових заходів щодо профілактики негативних явищ в підлітковому середовищі. Взято участь у 9 судових процесах, як представники інтересів неповнолітніх. Протягом року родинам, які перебувають на обліку служби надавалася допомога різного характеру, як забезпечення речами першої необхідності, так і психологічна підтримка. Весь час проводилася перевірка родин на дотримання батьками батьківських обов’язків та недопущення порушення прав та інтересів дітей. 

Координаційний штаб

Згідно розпорядженням сільського голови Новоолександрівської сільської ради Запорізького району Запорізької області від 26.04.2022 № 105 створено Координаційний штаб з гуманітарних та соціальних  питань Новоолександрівської сільської ради Запорізького району Запорізької області з метою забезпечення життєдіяльності населення Новоолександрівської територіальної громади в умовах воєнного стану до складу якого увійшло 4 пункти гуманітарної допомоги, на базі закладів культури. Гуманітарні штаби обслуговують 7 населених пунктів.   

      У гуманітарному штабі  працює 15 чоловік (працівники  КУ «ЦКДСМСТ»  (11чоловік) та КУ «ЦНСПН» (4 чоловіка)  Новоолександрівської сільської ради Запорізького району Запорізької області .

         Робота пункту гуманітарної допомоги здійснюється в різних напрямках:

  • Опрацювання та внесення змін в соціальний паспорт населення сіл громади;
  • Проводиться постійний моніторинг переміщення населення сіл громади;
  • Проводиться робота по обслуговуванню ВПО;
  • Надання допомоги в оформленні соціальних послуг населенню з різних напрямків;
  • Прийом, фасування, розподіл та видача гуманітарної допомоги (продукти харчування, гігієнічні засоби та речі) ;
  • Обслуговування одиноких людей;
  • Обслуговування родин з дітьми та людей пільгових категорій;
  • Надання послуг військовослужбовцям (ремонт одягу, надання постільної білизни та ковдр);
  • Он-лайн робота культпрацівників та бібліотеки;
  • Надання населенню бібліотечних послуг;
  • Дотримання санітарних норм приміщення та прилеглої території ;
  • Плетіння маскувальної сітки.

 

З перших днів війни будувалося налагодження роботи з благодійними фондами, донорами  та донатами різних рівнів, завдяки чому організовано 41 видачу гуманітарної допомоги мешканцям Новоолександрівської сільської ради. Гуманітарна допомога видавалася у вигляді продуктових та сімейних наборів. Не тільки всі соціально незахищені категорії населення були забезпечені гуманітарною допомогою, але й всі жителі населених пунктів сільської ради.

 

У сфері освіти (Відділ освіти)

Мережа закладів освіти та контингент

Функціонування освітньої галузі громади забезпечують три заклади загальної середньої освіти: Новоолександрівська гімназія, Григорівська гімназія, Веселянська гімназія, в яких у 2021 році навчалося 460 учнів, освітній процес забезпечувало 78 педпрацівників. У 2022 році навчається 455 учнів, а освітній процес забезпечують 68 педпрацівників. З 30 березня 2022 року освітній процес здійснюється у дистанційній формі.

У 2021 році відділом освіти було видано 75 документів про освіту. З них 37 про здобуття базової середньої освіти і 38 – про здобуття повної загальної середньої освіти. 1 здобувач освіти Новоолександрівської гімназії отримав свідоцтво з відзнакою.

У 2022  році відділом освіти було видано 71 документ про освіту. З них 51 про здобуття базової середньої освіти і 20 – про здобуття повної загальної середньої освіти. 6 здобувачів освіти Новоолександрівської гімназії отримали свідоцтва з відзнакою. Два випускники Новоолександрівської гімназії за високі досягнення у навчанні нагороджені золотими медалями.

Результати Національного мультипредметного тесту

Робота з обдарованими дітьми – важливий напрямок у діяльності закладів освіти громади.

Швидкий розвиток науки, зростання обсягів нової інформації потребує від школи підготовки активних, самостійних людей з розвиненими творчими здібностями.

У 2021/2022 навчальному році карантинні обмеження та воєнна агресія внесли свої корективи. Замість звичного ЗНО діти змушені були швидко переорієнтуватися на підготовку до національного мультипредметного тесту. З 20 випускників громади складати тест вирішили 6 здобувачів освіти, які продемонстрували наступні результати:

Українська мова – середній бал 152 

Історія України – середній бал 155

Математика – середній бал 146,5

Окремо хочеться відзначити випускницю Новоолександрівської гімназії, медалістку, Щербинко Єлизавету, яка склала Історію України на 200 балів, а її середній бал  становить 193.

Реформа харчування

З 1 вересня 2021 року в закладах освіти Новоолександрівської сільської ради розпочалася реалізація реформи харчування. У першу чергу було оновлено меню відповідно до нових норм харчування, обмежено кількість солі та цукру, жирів рослинного й тваринного походження та субпродуктів. Натомість збільшено кількість споживання молока та кисломолочних продуктів, м’яса, риби, свіжих овочів і фруктів. З метою формування культури харчування було проведено ряд виховних заходів, мета яких була підвищити обізнаність серед школярів та батьків про здорове харчування, прищепити правильні харчові звички, вплинути на харчову поведінку всіх поколінь.

Наступним кроком реформи харчування стала модернізація харчоблоків Новоолександрівської  та Григорівської гімназії. Було придбано за кошти місцевого бюджету дві плити електричні  шестиконфорні з духовою шафою, 2 зонти витяжні острівні з фільтром, поверхня для смаження, машина протирально-різальна (призначена для протирання варених продуктів, нарізки сирих та варених продуктів), тістоміс, овочечистка.

Впровадження енергоефективних заходів

З початком війни ще більше загострилося питання ефективного використання ресурсів, тому Новоолександрівська сільська рада реалізовує ряд заходів для поліпшення енергонезалежності закладів освіти, а саме:

у харчоблоках закладів освіти у 2022 році встановлено 4 інверторні теплові насоси;

усі заклади освіти у 2022 році забезпечили генераторами;

для переходу на альтернативні джерела опалення розпочато процес виготовлення проєктно-кошторисної документації для побудови модульних котелень у Новоолександрівській та Григорівській гімназіях.

Оновлення технічної бази

Відділ освіти Новоолександрівської сільської ради продовжує працювати над оновленням комп’ютерного обладнання закладів освіти.

У 2021 році за сприянням Міністерства освіти та Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації було передано 18 ноутбуків у використання працівників закладів освіти, а у 2022 році передано 18 хромбуків у використання педагогічними працівниками.

Для забезпечення технічними засобами навчання здобувачів освіти відділ освіти звернувся з клопотанням до благодійних організацій Запорізької області, в результаті налагодженої співпраці 9 планшетів передано здобувачам освіти пільгових категорій.

Масові заходи

За період 2021 – 2022 роки через карантинні обмеження та бойові дії переважна більшість заходів перейшла у онлайн-формат. За цей час відділом освіти було проведено такі масові заходи:

  • екскурсія для старших класів на територію полігону військової частини.
  • Перша серпнева педагогічна конференція;
  • інтерактивні конкурси для здобувачів освіти «Мріємо… Бажаємо…

 Наближаємо…», «Боремося, як звірі, але не втрачаємо людяності».

  • два опитування батьківської громадськості щодо вибору форми навчання, стану організації дистанційного навчання.

Отже, епідемічна ситуація та активні бойові дії, безумовно,

вплинули на організацію освітнього процесу, проте педагогічні працівники успішно опанували платформи дистанційного навчання та вдало поєднують синхронний та асинхронний режим навчання. Окрім того, шкільна спільнота бере активну участь і на волонтерському фронті, надаючи посильну допомогу в облаштуванні Пунктів незламності та у роз-в’язанні інших гуманітарних питань, направлених на захист держави.

 

У сфері культури

         Робота закладів культури спрямована на відродження, популяризацію народних традицій, звичаїв та обрядів, розвиток творчості дітей, організацію змістовного дозвілля сільського населення. Для задоволення культурних, естетичних та духовних потреб населення.  

У 2021 році заклади культури  працювали в режимі дотримання карантинних умов, з обмеженнями щодо проведення масових заходів, кількості відвідувачів,  дотримання відстані, тощо. В умовах карантину були змінені форми роботи з користувачам:

  • проводились онлайн репетиції колективів, окремих учасників;
  • приймали участь в обласному он-лайн проекті відео читання «Слово живе немов зернини»;
  • створювали тематичні, творчі, жартівливі відео привітання;
  • фото-челенджи, фотоконкурси та майстер-класи в медіа-сфері;
  • творчі проєкти створювались та розміщувались в нашій групі на сторінках ФБ;
  • з дотриманням карантинних обмежень проведено День захисту дітей, День конституції України, Івана Купала, Дня Прапора та Дня незалежності України,заходи до дня вчителя, Святого Миколая та Нового року;
  • протягом 2021 року учасники творчих колективів, взяли участь у 8   фестивалях, де здобули  дипломи та призові місця.

Розпочався наш культурний 2022 рік з Різдвяного вертепу, який яскравою стрічкою пройшов по всіх селах громади. Веселі колядки, пісні, танці, щирі побажання лунали до пізнього вечора.  Низка патріотично виховних заходів від Дня Соборності України до Дня Героїв Небесної Сотні не залишила байдужими жодного юного мешканця громади. Учасники хореографічного  колективу «Браво» у січні взяли участь у Всеукраїнському    фестивалях – «Різдвяний ангел» та отримали 1 місце.

А потім прийшла війна… Змінилися напрямки роботи працівників культури, але ми всі  з нетерпінням чекаємо і робимо все що від нас залежить щоб скоріше  закінчилася війна, щоб продовжувати радувати своїх глядачів приємними зустрічами! Заклади культури і надалі будемо працювати для Вас і заради Вас, наших артистів, глядачів та просто небайдужих.

Молодь та юнацтво громади взяли участь в обласній акції «Оберег солдату».

В культурному житті спеціалістами культури ведеться постійний творчий пошук. Підтвердженням цього є  високий  творчий рівень  проведених заходів та концертів. Участь колективів художньої самодіяльності у концертах, звітах, місцевих фестивалях є доказом їх постійної роботи. Головна  мета  для культпрацівників  –  вшанування людей, що живуть поруч та роблять все для того, щоб наша громада стала спроможною, пошук талановитих дітей та молоді, виховання справжніх патріотів рідного краю, нашої неньки України.

Сподіваємося, що в 2023 році нас чекатиме більше позитивних вражень та можливостей для зустрічей в стінах усіма нами улюблених закладах.

 

У сфері медицини

Один із пріоритетних напрямків роботи громади – забезпечення населення якісною медичною допомогою.

КНП «ЦПМСД «Медицина для кожного» НСР ЗР ЗО створене рішенням одинадцятої сесії восьмого скликання Новоолександрівської сільської ради від 09.09.2021 №75.

В 2021 році проведено підготовчі роботи для повноцінного запуску підприємства.

01.11.21 отримано рішення про неприбутковість №210808400113, з ознакою – 0031 – бюджетні установи.

Протягом 2021 року було укладено 2 договори.

Здобутки 2022 року:

21.01.22 отримано ліцензію на медичну практику (Наказ МОЗ У від 21.01.2022 №138).

01.02.22 підписано договір з НСЗУ для надання ПМД населенню громади.

13.07.22 змінено рішення про неприбутковість №2208084600024, з ознакою – 0048 – інші юридичні особи, діяльність яких відповідає вимогам, встановленим пунктом 133.4 статті 133 Кодексу.

Отримано у тимчасове користування автомобіль швидкої допомоги від благодійних фондів. Безоплатно отримано дефібрилятор, конвектори (6 шт), генератори (3 шт), медикаменти та медичні засоби, дитяче харчування та засоби особистої гігієни від благодійних фондів України.

01.12.22 отримано статус платника податку на додану вартість №2208084500013 у зв’язку з отриманням коштів від НСЗУ на суму більшу 1300000 грн.

Налагоджена співпраця з міжнародною організацією «Лікарі світу», організовано постійно діючі виїзні бригади спеціалістів до населених пунктів громади (Юліївка, Григорівка, замаємося питанням по Веселянці).

Провакциновано 695 осіб.

Прийнято 7 463 пацієнтів, 533 викликів на дому.

Протягом 2022 року було укладено 28 договори.

Станом на 31.12.2022  укладено 4222 активних декларацій.

Щодо планів на майбутнє.

Від Вас залежить, в якому напрямі ми будемо будувати спроможну громаду і куди будемо вкладати фінансові ресурси громади, державні кошти.

Підсумовуючи роботу за  2021-2022 роки, можна сказати, що більшість запланованого нам вдалося виконати, не можна сказати, що було легко, проте в громаді є працьовиті, небайдужі, чуйні, цілеспрямовані люди, які переймаються проблемами громади і не стоять осторонь, щоб їх вирішити. Щиро вдячний таким людям, які займають активну громадську позицію, відкриті до діалогу й всебічно підтримують владу.

          Сподіваюсь на  подальшу  співпрацю  і  взаєморозуміння, активність  і свідомість  громадян.   Разом будемо й надалі працювати в обраному напрямку в інтересах і на благо громади, для загального добра й благополуччя, намагаючись максимально і в повному обсязі задовольнити потреби жителів, а головне – виправдати довіру людей.

 

Олександр КОРНІЄНКО,

Новоолександрівський сільський голова