Червоний промінь

Європа допоможе Україні великою партією йодиду калію

Євросоюз передасть Україні 5,5 мільйонів таблеток йодиду калію, щоб захистити українців від потенційного радіаційного опромінення. В заяві Єврокомісії зазначили, що 26 серпня отримали від українського Уряду запит на таблетки йодиду калію як превентивний захід безпеки для підвищення рівня захисту навколо Запорізької АЕС.

У відповідь Європейський координаційний центр реагування швидко мобілізував 5,5 мільйонів таблеток йодиду калію через Механізм цивільного захисту ЄС для України, включаючи п’ять мільйонів із надзвичайних резервів rescEU, розміщеного в Німеччині, та пів мільйона від Австрії. Із загальною вартістю понад €500 тис. основна частина допомоги буде надана Україні з резерву rescEU. ЄК нагадала, що вживання йодиду калію – це превентивний захід безпеки. В разі надзвичайних ситуацій на ЗАЕС препарат будуть використовувати за “обмежених сценаріїв”, щоб запобігти поглинанню щитовидною залозою радіоактивного йоду. 

“Жодна атомна електростанція ніколи не повинна використовуватися як театр війни. Неприпустимо, щоб життя мирного населення наражалося на небезпеку. Усі військові дії навколо Запорізької АЕС мають бути негайно припинені”, – сказав єврокомісар Янез Ленарчич. 

Тим часом до Києва вже прибула місія МАГАТЕ на чолі з гендиректором агентства Рафаелем Гроссі. Делегація пробуде на станції чотири дні – з 31 серпня до 3 вересня. Президент Володимир Зеленський вже зустрівся з Гроссі й висловив сподівання, що “разом із партнерами Україні вдасться вигнати росіян із ЗАЕС“. Російські терористи відреагували на цю звістку обстрілами маршруту МАГАТЕ до Києва та самої атомної електростанції.