Червоний промінь

МВС очікує зростання злочинності найближчими місяцями

З початку повномасштабної війни з Росією загальний рівень злочинності в Україні впав, проте найближчими місяцями він може зрости через кризу. Про це заявив в ефірі телемарафону голова МВС Денис Монастирський. Глава МВС зазначає, що в першу чергу йдеться про крадіжки та викрадення автомобілів, адже коли відбувається падіння економіки, то кількість таких злочинів збільшується.

За словами Монастирського, у перші місяці повномасштабного вторгнення РФ рівень злочинності майже за всіма категоріями впав наполовину, проте тепер з’явилася абсолютно нова категорія – військові злочини. Також через війну є зростання тяжких та особливо тяжких злочинів через дії російських окупантів.

“Падіння – об’єктивне явище у зв’язку з початком кризи. Також ми очікуємо, що протягом двох-п’яти місяців буде зростання, особливо за деякими категоріями злочинів. Насамперед йдеться про крадіжки. Очевидно, коли відбувається падіння економіки, то кількість таких злочинів зростає”, – сказав глава МВС.

Також Монастирський очікує зростання кількості викрадень транспортних засобів та злочинів, пов’язаних із незаконним обігом зброї.