Червоний промінь

У День народження Скрябіна містяни співали його пісень

До 23 серпня на площі Маяковського в Запоріжжі проводять музичну розважальну програму “Запоріжжя, співай за Перемогу”. Усі бажаючі можуть безкоштовно поспівати під караоке сучасні та народні українські пісні біля Фонтану життя. Вчора, 17 серпня, концерт був абсолютно іншим. Запоріжці вшанували пам’ять відомого українського співака, екслідера гурту “Скрябін” Андрія Кузьменка. З 17:00 до 19:00 люди співали лише пісень Кузьми. Якби не трагічна загибель на одній з дніпровських доріг, в середу йому б виповнилося 54 роки.

“Сам Собі Країна”, “Місця Щасливих Людей”, “Спи собі сама”, “Люди, як кораблі”, “Той прикрий світ”, “Чорнобиль форева” та інші легендарні пісні гурту – більшість із них знайомі чи не кожному українцю. З цим співаком у людей пов’язані власні спогади. Випускний, перші романтичні стосунки, злети та падіння. Скрябін став постаттю, без музичних творів якого просто не можна жити, розповіли на сторінці Туристичного інформаційного центру в Facebook.

Візитівка будь-якого концерту “Запоріжжя, співай за Перемогу” – дуже патріотична атмосфера. Окрім знакової присвяти, що відбулася вчора, по п’ятницях, суботах та неділях на кожному концерті обирають переможців, які виступлять на гала-концерті на честь Дня Незалежності України 24 серпня.


Український музикант, лідер гурту “Скрябін” Андрій Кузьменко (Кузьма) загинув в автокатастрофі сім років тому. Рано-вранці 2 лютого 2015 року він розбився в аварії біля села Лозуватка Криворізького району Дніпропетровської області. На той момент музикант повертався з концерту в Кривому Розі. Його позашляховик Toyota Sequoia, рухаючись слизькою від дощу дорогою, вилетів на зустрічну смугу й зіткнувся з молоковозом “ГАЗ 53”. Незважаючи на те, що в автомобілі спрацювали подушки безпеки, Кузьма загинув на місці від отриманих травм. Йому було 46 років.