Червоний промінь

В жовтні для чотирьох категорій запускають доступну іпотеку. Хто претендує?

З 1 жовтня запрацює програма доступної іпотеки для військовослужбовців, правоохоронців, медиків та педагогів. Про це повідомила перший віцепрем’єр-міністр – 
міністр економіки Юлія Свириденко у соцмережі Facebook.

“Вже з жовтня ми запускаємо перший етап програми “Доступна іпотека”, ініційованої Президентом Володимиром Зеленським ще до війни… Цього року придбати квартиру на вигідних умовах зможуть військовослужбовці, правоохоронці, лікарі і працівники педагогічної сфери”, – написала Свириденко.

Вона зауважила, що програма передбачає купівлю житла із мінімальним початковим внеском у розмірі 20% та кредитуванням на термін до 20 років. Процентна ставка становитиме 3% і залишатиметься фіксованою протягом усього строку кредиту. При цьому оформлення кредиту буде здійснюватися виключно через портал “Дія”, де учасники програми зможуть обрати банк та укласти угоду. “Базові вимоги до них – відсутність власного житла або ж наявність квартири, меншої за 52,5 кв. м на одну людину + 21 кв. м на кожного члена сім’ї. Наприклад, якщо сім’я заявника складається з трьох людей, то він може розраховувати на отримання іпотеки для купівлі квартири до 94,5 квадратних метра”, – пояснила Свириденко. За її словами, об’єкти іпотеки обов’язково застрахують від ризиків випадкового знищення або випадкового пошкодження на повну оціночну вартість.

Раніше Уряд затвердив для згаданих категорій громадян умови забезпечення доступного іпотечного кредитування. У Кабінеті Міністрів розраховують, що до кінця року українці отримають близько 2 тисячі квартир на умовах доступної іпотеки. Із січня 2023 року планується запустити другий етап програми, в якому зможе взяти участь кожен українець.