Червоний промінь

В світі оголосили першу глобальну енергетичну кризу

Світ перебуває в епіцентрі “першої по-справжньому глобальної енергетичної кризи”. Про це у вівторок, 25 жовтня, заявив голова Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) Фатіх Біроль. Його слова процитувало британське агентство Reuters, пише “Кореспондент”. Коментуючи рішення ОПЕК+ скоротити видобуток на 2 млн барелів на добу, він назвав “ризикованим”, оскільки МЕА вважає, що зростання попиту цього року складе близько 2 млн барелів на добу.

Біроль вважає цей крок невдалим, адже “кілька економік у всьому світі перебувають на межі рецесії, якщо ми говоримо про глобальну рецесію”. Він також відзначив стрімке зростання світових цін на низку джерел енергії, включаючи нафту, газ та вугілля, яке вдаряє по споживачах. У той самий час вони вже мають справу зі зростанням цін на продукти харчування та послуги. За його словами, високі ціни та можливість нормування потенційно небезпечні для європейських споживачів, які готуються до зими.

Втім, Європа може пережити її, якщо погода залишиться м’якою, зауважив очільник МЕА. “Якщо у нас не буде екстремально холодної та довгої зими, якщо не буде жодних сюрпризів у плані того, що ми бачили, наприклад, вибух газопроводу “Північний потік”, Європа має пережити цю зиму з деякими економічними та соціальними труднощами”, – додав він.

За даними Міжнародного енергетичного агентства, очікується, що споживання нафти зросте на 1,7 млн ​​барелів на добу в 2023 році, тому світові, як і раніше, буде потрібна російська нафта. Біроль нагадав, що країни G7 підготували механізм, що дозволяє країнам, що розвиваються, купувати російську нафту за нижчими цінами, але в ньому ще багато деталей, які потрібно відлагодити.