Червоний промінь

Українцям за кордоном не слід повертатися на зиму – Мінреінтеграції

Віцепрем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук просить українців, які зараз знаходяться за кордоном, не повертатися додому на зиму, оскільки вона може бути складною через терористичні атаки РФ. До цього вона закликала під час телемарафону. Верещук попередила, що навантаження на енергомережі України зараз занадто велике, і додаткова кількість людей у країні зробить ситуацію ще складнішою.

Міністр наголосила, що Росія перейшла до терору цивільного населення, оскільки не може воювати з армією і програє на полі бою. Вона додала, що якщо в українців за кордоном є можливість перезимувати там, то нею не треба нехтувати. “Буду просити не повертатися, нам треба пережити зиму. На жаль, мережі не витримають, ви бачите, що робить РФ… Якщо є можливість – залишитися, поки що перезимувати за кордоном”, – сказала Верещук.  Як впевнена очільниця Мінреінтеграції, “повернутись зараз – це знову ж наразити себе, своїх дітей, своїх усіх вразливих родичів, які можуть бути або хворі, або маломобільні, або старшенькі”.

Чиновниця також висловила сподівання, що вже навесні українці зможуть повернутися додому, зокрема, на Херсонщині та Харківщині, і допомагатимуть відбудовувати регіони.