Червоний промінь

Всеукраїнська аграрна рада прогнозує ріст цін на ранні овочі

Заступник голови всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук розповів, що в Україні зараз можна відчути дефіцит на ранні овочі: томати, огірки та зелень. Про це він повідомив під час інформаційного телемарафону.

За його словами, вже відчувається брак ранніх весняних овочів через окупацію Півдня України. По-перше це відчувається цінами на ці овочі, тому що вони є не в достатній кількості.

“Зазвичай, у період квітня-травня місяця у нас було їх вдосталь, тому що з Херсонської області, Запорізької області до нас їх привозили. Відповідно, перекриття, окупація, відсутність можливості людям виїхати, щоб запропонувати на ринку свою пропозицію – ми маємо сьогодні послуговуватися лише тими запасами, які є на території України, плюс імпортними. Це призводить до зростання ціни і фактичним визнання того, що у нас є певний дефіцит”, – зазначив він.

Експерт деталізував, про які саме овочі йдеться: це частково томати, огірки, зелень (петрушка, кріп, зелена цибуля). Це те, чого, за його словами, зазвичай, було вдосталь, а на травневі свята люди нарікали, що цього було замало. Зараз воно коштує досить дорого. “Це наслідки, які ми несемо через окупацію наших південних регіонів України”, – уточнив фахівець.

Експерт додав, що можуть зрости ціни на імпортні овочі та фрукти: томати, огірки та різновиди кісточкових, які завозили з Туреччини, Польщі та Балканського півострова. Ціни можуть піти вгору на 15-20 відсотків. Це пояснюється логістичними витратами, які будуть нести постачальники, пояснив Марчук. Проте ризику голоду, за його словами, наразі немає.