Червоний промінь

Зеленський: Ми запускаємо “Книгу катів”

Президент України Володимир Зеленський заявив, що з наступного тижня запланований запуск спеціальної “Книги катів”, в якій збираються підтверджені дані про воєнних злочинців і злочинців російської армії. Голова держави повідомив про це у своєму щоденному зверненні у вівторок, 7 червня.

“На наступний тиждень запланований запуск спеціальної “Книги катів” – інформаційної системи, у якій збираються підтверджені дані щодо воєнних злочинців і злочинців із російської армії. Я неодноразово наголошував, що всі вони обов’язково понесуть відповідальність. І ми крок за кроком до цього наближаємося”, – сказав він.

За його словами, створення такої інформаційної системи триває вже певний час. Це конкретні факти про конкретних людей, які винні у конкретних жорстоких злочинах проти українців. Президент вважає, що така «Книга катів» є однією з основ не тільки відповідальності безпосередніх виконавців воєнних злочинів – солдатів окупаційної армії, але й їхніх командирів. Тих, хто віддавав накази. Тих, хто зробив можливим усе, що вони наробили в Україні. В Бучі, в Маріуполі, в усіх наших містах, в усіх громадах, до яких дотягнулися.