Молодіжну раду Широківської громади запросили у Звягель на Житомирщині, де взяли участь у фестивалі-конкурсі «Молодіжний борщ». Мотивуючу настанову команда отримала ще на вокзалі: «Без першого місця не повертайтеся!» Команда в складі Дениса Пушкіна (с.Відрадне), Вероніки Жигульської (с.Миколай-Поле), Неоніли та Вероніки Доценко (с.Лукашеве) на чолі з капітаном – вчителькою Петропільського ліцею Іриною Соколянською зварили переможний борщ. З солодкуватим присмаком свободи та ароматом запорозьких степів!
За умовами фестивалю командам потрібно було за 2,5 години зварити не менше 30 літрів борщу, представити гостям себе і свою страву. Наші дівчата надзвичайно вдало заспівали пісню, спеціально створеною Неонілою Доценко для фестивалю, на мотив відомого твору «Лісапетного батальйону», виступили з яскравою презентацією для журі. Команда використовувала автентичний посуд, розписні дощечки, на які розклали традиційний «борщовий набір»: сало, цибулю, перець та домашню сметанку. А були на фестивалі і оригінальні подачі страви, наприклад, борщ в кавуні.
Капітан команди дала поради щодо правильного вживання запорозького борщу: «Борщ з батьківщини козацтва, спеціально зварений для продовження роду, щоб народилось якнайбільше козаків і козачок. Україна їх зараз потребує, як ніколи. Тож, якщо ви плануєте дівчинку, то посмакуйте нашого борщу зі сметанкою, якщо хлопчика – з перцем, якщо раптом поки що дітей не плануєте – то з часничком та цибулькою». Після цієї промови бажаючих скуштувати вистроїлась черга! Ледве встигали насипати та збирати донати (попередньо було оголошено, що мінімальний донат за порцію становитиме 50 гривень). Частина гостей до палатки «Широківських борщеварів» підходила навіть не за борщем, а за духмяними пампушками, які напекла Вікторія Четверик і передала у Звягель.
За підсумками конкурсу, кращою було визнано команду Широківської громади, яка назбирала трохи більше 15 000 гривень за свій борщ. Один із дегустаторів залишив донат у 100 доларів, чим вразив усіх присутніх! Запам’ятались коментарі на кшталт: «Смачно, як у мами!», «Пахне, як вдома!», «Моя мама теж такий варила». Почесний член журі, голова міста Звягеля Боровець Микола Петрович, скуштувавши борщ, відзначив у ньому солодкуватий присмак свободи запорозької та неймовірний колір – червоно-жовтий, що нагадав йому степи на сході сонця. До речі, за смаковими якостями, Микола Петрович відзначив два найсмачніших, серед яких був і Широківський борщ.
За свій кулінарний шедевр і непересічну презентацію широківці отримали перше місце, запрошення на наступний рік і грамоти від міського голови й організаторів.
Гастроблогер і почесний гість фестивалю Констянтин Грубич зацікавився крафтовими виробниками сирів Широквіської громади, взяв контакти і збирається в гості. Гостинно приймемо відомого телеведучого!
Команда дякує місту Звягелю за теплий прийом, ГО «За розвиток» – за допомогу в організації поїздки та усім, хто вболівав та донатив «Широківським борщеварам»!
Загалом на фестивалі у 12-ти казанах наварили понад 600 літрів різних борщів і назбирали донатів від поціновувачів аж 90 тисяч гривень. Отже мети досягнуто: підтримати поранених земляків у шпиталях, назбиравши кошти для їхнього успішного лікування, та навчити молодих людей варити борщ.
Ірина Соколянська.