Щорічний Міжнародний день миру відзначають сьогодні, 21 вересня. Він був заснований Організацією Об’єднаних Націй (ООН) в 1981, аби підкреслити важливість миру між усіма країнами і безглуздість воєн. Шкода, але для Російської Федерації ці принципи чужі, і через це страждає наша держава. Вже понад пів року Україна живе під звуки повітряної тривоги й вибухів. Саме тому для українського народу це свято зараз має особливе значення – він давно знає, якою ціною дістається мир, спокій та свобода.
Раніше свято відзначалося в третій вівторок вересня, бо в цей день проводилася щорічна сесія Генеральної Асамблеї ООН. З 2002 року свято відзначається в одну і ту ж дату – 21 вересня. Її було встановлено як день загального припинення вогню і відмови від насильства. В цей день ООН закликає країни, які знаходяться в конфліктах, припиняти всі бойові дії. Біля штаб-квартири організації в японському саду Генсек б‘ють в Дзвін миру і оголошують хвилину мовчання.
З 2007 року Міжнародний день миру присвячений певним темам, які зачіпають людство. Тероризм, зміни клімату, расова дискримінація. Проводяться різні семінари та заходи, мета яких – обговорення прав людини, військових конфліктів, освіти і роззброєння. Символом Міжнародного дня миру є білий голуб з оливковою гілкою. Автором емблеми став всесвітньо відомий художник Пабло Пікассо.
Не буває воєн без жертв. Тому з кожним військовим конфліктом людство робить суттєвий крок назад. Руху вперед немає, багато чого доводиться відновлювати. Що стосується РФ, то вона взагалі вирішила в настільки світле свято оголосити в країні мобілізацію. Цивілізований світ шокований цим фактом і розділяє біль України. Імперія зла налаштована битися до останнього. Проте зрештою після довгої темряви настане світанок. Добро обов’язково візьме гору. Рідні, яких розлучила війна, зможуть знову побачитися та обійнятися. Люди весело відзначатимуть свята масовими гуляннями, як це було раніше. Сьогодні наша головна зброя – це віра в краще. Міжнародний день миру, який покликаний покласти край всім бойовим діям, є важливим не лише для українців. Це свято – одна з великих надій цілого людства. Тож віримо в мир, тим самим наближаючи його!