Червоний промінь

Українка Христя Фріланд може стати першою жінкою-генсеком ООН

Країни НАТО активно обговорюють кандидатуру наступника генсека Альянсу Єнса Столтенберга. У США основним кандидатом вважають віцепрем’єрку та главу Мінфіну Канади Христю Фріланд, яка має українське коріння. Видання The New York Times процитувало два своїх джерела, близькі до обговорення питання, передає “Новое Время”.

За даними газети, у Євросоюзі розглядають на пост кандидата-жінку із країн-учасниць спілки. Серед них – прем’єрка Естонії Кая Каллас, президентка Словаччини Зузана Чапутова та експрезидентка Хорватії Колінда Грабар-Китарович. Також на цю посаду може претендувати міністр оборони Великої Британії Бен Воллес, який відмовлявся брати участь у виборах прем’єра.

Як зазначають співрозмовники газети, переговори лише розпочинаються. На цьому етапі перших кандидатів найчастіше відсіюють у рамках обговорення з членами Альянсу. США зазвичай не виставляють свої пропозиції, оскільки американський генерал керує військами Альянсу в Європі. Серед переваг Фріланд називають володіння кількома мовами (англійська, французька, італійська, українська та російська), здібності при веденні пресконференцій, а також те, що вона очолювала “складні відомства”. Вона може стати першою жінкою та першою громадянкою Канади на посаді генсека НАТО.

Повноваження Столтенберга закінчуються восени 2023 року.