Червоний промінь

Україна розриває дипвідносини з Сирією після визнання “ЛДНР”

Міністерство закордонних справ України повідомило про розрив дипломатичних відносин між Україною та Сирійською Арабською Республікою у відповідь на рішення останньої визнати так звану “незалежність” тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей. Про це йдеться у заяві МЗС.

У ній уточнюється, що Київ розглядає рішення Сирії щодо визнання так званої незалежності ОРДЛО як “недружній акт щодо України, посягання на її суверенітет та територіальну цілісність, грубе порушення українського законодавства, Статуту ООН та основоположних норм і принципів міжнародного права”.

“Не маємо сумнівів, що сирійський режим намагається надати псевдосуб’єктності російським окупаційним адміністраціям на Донеччині та Луганщині на замовлення своїх кураторів у Кремлі”, – зазначають українські дипломати. Вони додають, що, окрім розриву відносин, українська сторона також розпочинає процедуру запровадження торговельного ембарго щодо Сирії, а також накладення інших санкцій щодо сирійських юридичних та фізичних осіб.

“Наша позиція чітка – ми максимально жорстко реагуємо на будь-які спроби підірвати суверенітет і територіальну цілісність України та захищаємо національні інтереси всіма доступними способами, зокрема і на дипломатичному фронті”, – наголосив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

У відомстві нагадують, що у зв’язку зі злочинами режиму Башара Асада проти сирійського народу українська сторона закрила посольство України в Дамаску ще у 2016 році, а в 2018 наказала закрити посольство Сирії в Києві. Захист інтересів українців у Сирії здійснює українське посольство в Лівані.