Червоний промінь

Розпочато створення національного авіаперевізника – Зеленський

Президент Володимир Зеленський анонсував, що в Україні з’явиться національний авіаперевізник Ukrainian national airlines (UNA) – Українські національні авіалінії. Про це він сказав під час виступу на форумі “Велике будівництво: авіа та туризм”.

“Наразі ми бачимо, що наразі наш український ринок поки що не готовий повною мірою забезпечити реалізацію державних інтересів у сфері авіаперевезень. Адже тут, окрім суто економічних інтересів, велику роль грає і соціальний запит. Для підсилення цього напряму у рамках “Великого будівництва” ми створюємо, будуємо наші аеропорти. І в рамках цієї програми ми робимо ще один потужний крок – це наш національний авіаперевізник, створення його, яке буде розпочато вже сьогодні”, – додав Зеленський.

За його словами, держава готова інвестувати у повітряний флот, навантажувати українських виробників та залучати світових лідерів до об’єднаних проєктів в авіабудівництві. Він додав, що є підтвердження економічної доцільноті цього проєкту “від наших французьких консультантів” Одним з таких є компанія Aerogestion.

“У втіленні цієї ідеї йдеться не лише про збільшення прибутку, та пасажиропотоку, але й в цілому питання статусу, іміджу, престижу нашої держави. Це буде наш національний незалежний авіаперевізник, незалежний від будь-яких інших груп”, – зазначив Зеленський.

Щодо назви національного авіаперевізника, то їх було запропоновано декілька. Зараз зупинилися на варіанті Ukrainian national airlines (UNA) – Українські національні авіалінії. На думку голови держави, це дуже символічно.