Червоний промінь

План відновлення України представили в Швейцарії

План відновлення України передбачає три ключові етапи. Для його реалізації пропонується створити відповідну структуру – Платформу відновлення. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час презентації документу на міжнародній конференції, яка відбулася у швейцарському місті Лугано. Також голова українського Уряду розповів, за рахунок чого будуть фінансуватися заходи плану.

За його словами, в основі плану – люди, економіка та інфраструктура. Він розділений на три ключові етапи:

  1. Відновлювати тут і зараз те, що можливо і що є критичним для життя людей. Ця робота вже йде та фінансується з бюджету України;
  2. Швидке відновлення інфраструктури. Голова Уряду зазначив, що кількість зруйнованих об’єктів, навіть базової інфраструктури, величезна. Одразу після завершення бойових дій та перемоги України потрібно буде реалізувати тисячі проєктів відбудови;
  3. Довгострокова трансформація. Вона стосується всіх сфер, починаючи від освіти з медициною і завершуючи “зеленим” переходом та новим військово-промисловим комплексом.

За словами Шмигаля, Україна дуже системно підходить до підготовки кожного з цих етапів та формує електронну мапу, яка фіксує та оновлює всі збитки, завдані війною.

“Сьогодні прямі інфраструктурні збитки України складають понад 100 млрд доларів. Зруйновано або пошкоджено понад 1200 освітніх закладів, 1200 лікарень, тисячі кілометрів газопроводів, водопроводів та електромереж, доріг та залізничних колій. І кожен об’єкт ми рахуємо, під кожен об’єкт буде проєкт відбудови”, – сказав він.

Для реалізації плану пропонується створити відповідну структуру – Платформу відновлення. Вона буде складатися з декількох рівнів:

  • перший – high level – рівень, де будуть представлені лідери держав, це буде борд, який буде визначати стратегічні напрями та візію;
  • другий – спільна координаційна група, яка складатиметься з керівників виконавчої влади та дісіжн-мейкерів зі США, ЄС, Британії, Польщі, інших країн-партнерів;
  • третій – тематичні групи за галузевими напрямками.

Ще однією пропозицією є створення декількох офісів з відновлення України: головний буде розташовано у Києві, а інші – у Брюсселі, Вашингтоні, Лондоні та інших містах. Шмигаль додав, що фінансувати заходи плану збираються за рахунок заарештованих російських активів, грантів та пільгових кредитів, інвестицій приватного сектору та позабюджетних внесків, а також коштів державного бюджету України.