Червоний промінь

Новий прем’єр Британії одразу зателефонував Зеленському

Президент України Володимир Зеленський провів перші телефонні переговори з новообраним прем’єр-міністром Британії Ріші Сунаком. Про це повідомили в канцелярії Даунінґ-стріт. Дзвінок був ініційований Сунаком. Новий очільник британського уряду підтвердив постійну підтримку України з боку Лондона. Також сторони домовилися продовжити тиск на РФ.

Згідно з повідомленням, Сунак запевнив Зеленського, що підтримка України з боку Британії буде незмінною, і він “може розраховувати на незмінну солідарність країни”. “Прем’єр-міністр також наголосив на важливості роботи МАГАТЕ в Україні щодо забезпечення ядерної безпеки та прозорості щодо будь-якої дезінформації. Обидва лідери погодилися з необхідністю продовжувати чинити тиск на варварський режим президента РФ Володимира Путіна шляхом продовження економічних санкцій”, – сказано в повідомленні. Ріші Сунак висловив Зеленському сподівання, що “вони незабаром побачаться особисто”.

В Офісі Президента України також розповіли про деталі телефонної розмови. Український лідер у свою чергу привітав Сунака з призначенням на посаду прем’єр-міністра, запросивши відвідати Україну. Окрім цього, сторони домовились із новим прем’єром Британії про нову главу українсько-британських відносин. “Сюжет незмінний – повна підтримка перед обличчям російської агресії”, – доповнив Зеленський у Twitter.


42-річний Ріші Сунак народився в Індії. 57-й прем’єр Британії (вже третій цього року), наймолодший очільник уряду за останні 20 років. В політиці з 2015 року. До призначення прем’єром він встиг попрацювати в парламентському комітеті з питань екології та міністерствах житлобудування й фінансів. Сунак входить до списку 250 найбагатших британців, значною мірою він потрапив туди завдяки дружині Акшаті Мерті, яка є дочкою індійського бізнесмена-мільярдера Нараяні Мерті.

Колишня прем’єрка Ліз Трасс пробула на посаді всього 49 днів і покинула її зі скандалом. Причиною її відставки став невдалий “План росту” зі зниження податків, який представив колишній канцлер казначейства Квазі Квартенг.