Червоний промінь

На переговорах по зерну в Туреччині досягли значного прогресу – ООН

Учасники чотиристоронніх переговорів щодо вивозу вітчизняного зерна – Україна, Туреччина, РФ та ООН – дійшли суттєвої згоди з питань, пов’язаних з експортом продукції через порти Чорного моря. Про це розповів генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш на брифінгу у середу, 13 липня.
 
“Це був дуже суттєвий прогрес у широкій угоді. Була суттєва згода з багатьох аспектів, а саме – з питань, пов’язаних із механізмами контролю, із системою координації, з питаннями розмінування, багатьма конкретними, предметними аспектами. Але, звичайно, це була перша зустріч, прогрес був надзвичайно обнадійливий”, – заявив Гутерріш.
 
Він висловив сподівання, що тепер делегації повернуться до своїх столиць, і наступні кроки дозволять дійти фінальної угоди вже наступного тижня. Також генсек ООН висловив думку, що поки що немає негайної перспективи для мирної угоди між Україною та Росією.
 
Також очільник Міноборони Туреччини Хулусі Акар за підсумками переговорів заявив, що досягнуто згоди про створення координаційного центру в Стамбулі. За його словами, були узгоджені основні технічні питання, такі як спільний контроль у пунктах призначення та забезпечення безпеки судноплавства на перевалкових шляхах.
 
Українська та російська делегації знову зустрінуться в Туреччині наступного тижня. На цій зустрічі будуть ще раз розглянуті всі деталі та підписано офіційний документ