Червоний промінь

Євросоюз починає навчальну місію для українського війська

В Європейському Союзі оголосили про початок навчальної місії для Збройних сил України. Відповідне рішення, яке ухвалили міністри закордонних справ країн-членів, опублікували в Офіційному журналі ЄС. Воно набирає чинності з моменту опублікування, розповів високий представник ЄС Жозеп Боррель, якого цитує “Інтерфакс-Україна”.

Підготовку українців зосередять на штабних навчаннях, тренуваннях з організації матеріально-технічного забезпечення, наданні медичної допомоги, а також на протидії хімічній або ядерній загрозі. Також європейські спеціалісти готуватимуть інструкторів та спеціалістів з керування західним озброєнням. “Сьогодні важливим рішенням є запуск Навчальної місії для української армії. Як ви знаєте, ми це обговорювали і вирішили у рекордно короткі терміни. Місію буде запущено, і через декілька тижнів вона запрацює”, – сказав Боррель у понеділок у Брюсселі перед початком засідання.

Чиновник розповів, що на два роки функціонування місії передбачено 106 мільйонів євро. На першому етапі місії планується навчання майже 15 тисяч українських військовослужбовців. Оперативне командування базуватиметься у Новій Дембі у Підкарпатському воєводстві. Другий оперативний штаб перебуватиме у Німеччині, але лише для місій у цій країні. У Брюсселі також буде командування, але воно, швидше за все, виконуватиме завдання адміністративного характеру.

Навчання проходитимуть у Польщі, Німеччині та інших країнах Євросоюзу. Проте є й багато інших країн, які хочуть узяти участь у цій місії, запевнив Боррель.