Червоний промінь

Фільм про події в Україні відзначено високою нагородою в США

Стрічка “Свобода у вогні: Боротьба України за свободу” американського режисера Євгена Афінеєвського отримала відзнаку на кінофестивалі у США та премію Фонду родини Бріццолара. Про це повідомляє пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики.

Фільм отримав відзнаку MVFF45 “Сила кіно” на традиційному американському кінофестивалі у Мілл-Веллі, штат Каліфорнія. Окрім того, “Свобода…” виборола премію Фонду родини Бріццолара за фільми про конфлікти та рішення, розповіли в відомстві. Зазначається, що робота Афінеєвського, над якою працювала команда з 43 операторів та 9 режисерів монтажу, розповідає про події, які переживають українці під час повномасштабного вторгнення РФ в Україну. “Зараз у мене теж стоїть така мета − зі швидкістю світла вивести фільм на екрани. Зробити можливим, щоб увесь світ побачив цю війну”, – підкреслив режисер.

Як зазначив засновник та директор відзнаки MVFF Марк Фішкін, “цей захопливий і пристрасний фільм є тривожним сигналом для всіх нас, щоб вжити заходів для запобігання подальшим трагедіям і людським жертвам”. Також він зазначив, що Афінеєвський матиме змогу під час церемонії нагородження поспілкуватися зі сцени про війну Російської Федерації проти України та можливу ядерну загрозу.


“Свобода у вогні: Боротьба України за свободу” – це документальний фільм, який знято за сприяння платформи Netflix. Фыльм є продовженням фільму “Зима у вогні: Боротьба України за свободу”. Прем’єра відбулася 7 вересня на Венеційському кінофестивалі, де режисер отримав відзнаку Movie for Humanity (“Фільм заради людства”). Водночас фільм також номінували на премію Critics Choice Documentary Awards.