Червоний промінь

Брюссель прийняв зустріч у форматі “Рамштайн-3” щодо України

У середу, 15 чеврня, під головуванням міністра оборони США Ллойда Остіна в Брюсселі у форматі Рамштайн відбулася зустріч начальників штабів і міністрів оборони майже 50 країн. Основне питання зустрічі – надання військової допомоги Україні.
 
Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк у понеділок чітко озвучив потреби України: 1 000 гаубиць, 500 танків, 300 ракетних систем залпового вогню та 2 000 одиниць бронетехніки. Така кількість потрібна для того, щоб у важкому озброєнні встановити паритет з російськими військами і вигнати загарбників з української землі. Очільник американського оборонного відомства в свою чергу підтвердив, що в новому пакеті військової допомоги від США вартістю один мільярд доларів будуть боєприпаси для реактивних систем залпового вогню та протикорабельні ракети Harpoon. “До нього входять керовані боєприпаси для реактивних систем залпового вогню, 18 гаубиць М777 з тактичними транспортними засобами для них, 38 тисяч снарядів калібру 155 мм”, – зазначив він за підсумками третьої зустрічі Контактної групи з оборони України в Брюсселі в середу.
 
Україна отримає більше озброєння після зустрічі Контактної групи з оборони України, повідомив міністр оборони України Олексій Резніков. “Це 155-мм гармати, Himars, Harpoons та інші, гелікоптери зі Словаччини; артилерія з Канади, Польщі та Нідерландів, РСЗВ від Німеччини. І ще щось”, – повідомляється на сторінці Генштабу в соцмережах.

Резніков зазначив, що третя зустріч у форматі Рамштайн показала єдність НАТО та готовність надавати більше зброї для боротьби за свободу та незалежність.

“Україна продовжить боротьбу за свободу та незалежність. Наші партнери продовжать підтримувати Україну. НАТО має найбільшу єдність у своїй історії. Україна переможе”, – зазначив Резніков.

Також Президент США Джо Байден підтвердив надання Києву мільярда доларів військової допомоги.