Червоний промінь

Білорусь готова дозволити транзит українського зерна

Незабаром може стати більше можливостей для експорту нашого зерна в рамках турецької угоди. Республіка Білорусь поінформувала Організацію Об’єднаних Націй, що дозволить без попередніх умов транзит зерна з України через свою територію для подальшого експорту з портів Литви. Натомість білоруський уряд хоче послаблення санкцій щодо експорту своїх мінеральних добрив. Про це заявив речник ООН Стефана Дюжаррік, передає “Варта 1” із посиланням на Reuters.

Вчора, 9 грудня, заступник міністра закордонних справ Білорусі Юрій Амбразевич зустрівся в Нью-Йорку з генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррішем. Під час зустрічі білоруський посадовець повідомив генсеку, що його країна готова дозволити транзит українського зерна без жодних попередніх умов. Проте Амбразевич повторив прохання свого уряду мати можливість експортувати власні добрива, які в даний час підпадають під санкції, йдеться в заяві Дюжарріка.

Раніше Президент України Володимир Зеленський заявив, що РФ навмисно гальмує роботу “зернового коридору”. Внаслідок цього час очікування суден збільшується до 3-5 тижнів, щомісяця недоекспортовується кілька мільйонів тонн української агропродукції. Своєю чергою турецький лідер Реджеп Ердоган планує вже в неділю, 11 грудня, поговорити з російським диктатором Володимиром Путіним та Зеленським. Темою переговорів, за його словами буде “зміцнення чорноморської зернової угоди, яку підтримує ООН”.