Червоний промінь

Азербайджан та США доставили в Україну енергообладнання

Міжнародні партнери продовжують допомагати Україні пережити російські атаки на енергетику. До країни надійшли 45 силових трансформаторів і 50 генераторів, направлених Азербайджаном як гуманітарна допомога. Водночас держава отримала першу партію обладнання для ТЕЦ і ТЕС від Міністерства енергетики США. Про це повідомило азербайджанське інформаційне агентство “Азертадж” та розповів віцепрем’єр-міністр – міністр інфраструктури та регіонального розвитку Олександр Кубраков.

Азербайджан надаватиме таку допомогу нашій країні й надалі. Тимчасовий повірений у справах держави в Україні Сабір Рзаєв нагадав, що найближчими днями планується відправлення з Азербайджану другої партії гуманітарного вантажу, а загалом Баку надасть Києву основного електрообладнання на суму близько 1 млн 422 тисяч манатів.

Від США в Україну вже прибула перша партія необхідного обладнання від Міністерства енергетики. Вона є частиною допомоги у розмірі 53 млн доларів, оголошеної американськими партнерами минулого місяця. “Американські партнери є одними із лідерів щодо допомоги Україні у відновленні енергетичної інфраструктури. Пріоритет незмінний – генератори, трансформатори та інше обладнання для відновлення критичної інфраструктури”, – написав Кубраков в Facebook. Також відомо, що найближчим часом також очікується постачання енергетичного обладнання в межах співпраці з USAID. По цій лінії уже доставили в Україну обладнання на близько $25 млн грн.

З початку повномасштабного вторгнення Штати вже надали понад $145 млн на ремонт та підтримку українських енергомереж.