Червоний промінь

Відбудова: мешканці будинку по пр. Соборному, 151 отримали ключі від відновленого житла

Сучасний ремонт у квартирах, енергоощадний фасад та облаштована прибудинкова територія. Мешканці будинку по проспекту Соборному, 151 отримали ключі від своїх відновлених квартир.

6 жовтня 2022 року став трагічним днем для Запорізької області. У той день, поки люди спали, ворог завдав по Запоріжжю близько семи ракетних ударів та зруйнував два багатоквартирних будинки. Серед них – й історична будівля по пр. Соборному, 151. Внаслідок російського обстрілу там загинуло 14 мирних жителів. 

– У цьому будинку один під’їзд було знищено повністю, ще два – частково. Понад 20 квартир потребували відновлення. Відбудова розпочалась у 2023 році й тривала трохи більше ніж рік. Мешканці вже почали отримувати ключі від своїх квартир, – розповів головний інженер управління капітального будівництва Запорізької міськради Антон Попов.

У ході відбудови було зведено з нуля один під’їзд та облаштовано квартири в ньому. В усьому будинку замінили комунікації енерго-, газо-, водо- й теплопостачання. Зробили необхідний ремонт, замінили вибиті вікна і в квартирах, які лише частково були пошкоджені. У внутрішньому дворі будинку посадили парк, проклали нові під’їзні дороги, а також побудували сучасне укриття, яке розташоване окремо від будинку й може вмістити до 90 осіб.

– Відбудова тривала дуже оперативно. Підрядники проводили регулярні зустрічі з мешканцями. Вони йшли назустріч щодо індивідуальних побажань з ремонту. Я часто був на об’єкті й долучався до оздоблювальних робіт у власній квартирі. Хотів зробити її максимально схожою на ту, що була до прильоту в пам’ять про дружину, яка загинула внаслідок ворожого обстрілу, – поділився мешканець будинку Андрій. 

Отримав ключі від відбудованої квартири й Владислав Дементійович. Чоловік планує заїхати до відновленого житла з початку нового року. Він каже, що з усієї великої квартири після російської атаки залишилась лише одна стіна. А зараз тут – свіжий ремонт, нова сантехніка та кухонні гарнітури.

– Звісно, квартиру треба облаштувати, завезти меблі, техніку. Але ремонт зробили гарний, поставили хороші вікна, нові батареї. Раніше взимку тут більше ніж 16 градусів не було, а зараз тепло, – зазначив пан Владислав. 

Енергоощадність будинку – те, чому підрядна організація приділила багато уваги. Дах будинку та весь його зовнішній фасад зі сторони двору утеплено, усі вікна та балкони обладнано енергоощадним склом. 

Кошти на відбудову цього будинку були виділені з державного та місцевого бюджету. Долучились до відновлення й приватні інвестори. Вони надали гроші на облаштування укриття й прибудинкової території.