“Ми розробили та створили певні моделі, як поводитися людям, які перебувають в окупації, щодо здобуття освіти. Враховуючи протидію з боку РФ, в законі про освіту є такі форми навчання, як сімейне навчання. Тобто, діти можуть навчатися вдома, використовуючи всі наявні засоби. Якщо є зв’язок, то нехай підключаються до Всеукраїнської школи онлайн-навчання. Потім ми будемо через систему екстернат оцінювати, переводити їх в інші класи та видавати документи про освіту”, – сказав Вітренко. За його словами, загалом Запорізька область готова до початку навчального року, проте на тимчасово окупованій території проблем багато. Найсильніша протидія з боку агресора після військової сфери – в освіті.
Загалом же в Запоріжжі та області діти навчатимуться дистанційно або за змішаною формою. Організація освітнього процесу в очному форматі не розглядається взагалі, заявила директор департаменту освіти і науки Запорізької ОВА Людмила Бухаріна. “В декількох закладах буде змішаний формат, але поки це ще під великим питанням, скільки таких закладів буде. До 20 серпня ми маємо прийняти рішення. Скоріш за все, буде дистанційний формат, а там де безпекова ситуація дозволяє – будемо в змішаному форматі навчати дітей. Будуть зустрічі з батьками, вчителями, керівниками закладів освіти і тільки після вивчення ситуації буде прийнято. Це буде наприкінці серпня”, – сказала вона.
Наразі триває процес обстеження укриттів, що є у школах міста Запоріжжя і Запорізького району. З 436 закладів вже 93% обстежені.